Новини / Тваринництво     02 вересня 2021 15:22

Україна вичерпала євроквоти на імпорт свинини

Квоти на імпорт свинини з ЄС вичерпані за вісім місяців. Кожен наступний кілограм європейської свинини коштуватиме імпортерам дорожче

За вісім місяців 2021 року українські імпортери у повному обсязі використали квоти безмитного завезення свинини з Європейського союзу. Про це повідомляє прес-служба Асоціації Свинарі України. У попередні роки квоти вичерпували ближче до кінця року — у листопаді-грудні.

На 1 вересня до України завезли 20 000 тонн охолодженого та мороженого м’яса свиней з країн ЄС.

“Це відповідає обсягам квоти на безмитне постачання свинини з країн Європейської співдружності, встановлених в рамках економічної частини Угоди про асоціацію. Оскільки цьогоріч ці ліміти вибрані, кожен наступний кілограм європейської охолодженої свинини коштуватиме імпортерам на 12% дорожче внаслідок мита, а морожене м’ясо свиней подорожчає на 10%”, — йдеться в повідомленні.

Читайте: В Запорізькій області спалах африканської чуми свиней. Введено карантин

Однією з причин пожвавлення імпортної активності у кінці літа є саме незначні залишки безмитної квоти, які заохотили операторів “запастися” дешевшою м’ясною сировиною.

Окрім ЄС, Україна має аналогічні домовленості про безмитні поставки свинини з Канади та Великої Британії.

“Згідно із домовленістю про ЗВТ Україна цьогоріч може імпортувати до 14 400 тонн канадської свинини, субпродуктів та жиру, але наразі надійшло лише 1,3 тис. т (9%), а останні поставки були ще в травні. Відповідно до міжнародних угод, поставки свинини в обсягах до 1 700 тонн з Великої Британії також не обкладатимуться імпортним митом, проте досі таких закупівель не здійснювали”, — зазначили в АСУ.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, першою країною в світі, яка налагодила випуск препарату для боротьби із африканською чумою свиней став В’єтнам.

Джерело: АСУ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також