Новини / Тваринництво     31 серпня 2021 15:59

В Запорізькій області спалах африканської чуми свиней. Введено карантин

Новий спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксований в місті Молочанськ Запорізької області, в населеному пункті введено карантин

На території підсобного господарства у м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області виявлено захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).

Про це інформує Держпродспоживслужба в Запорізькій області.

В місці спалаху знаходилось 10 голів свиней, із них одна – загинула. У тварини виявили позитивний результат на АЧС.

Читайте: На Миколаївщині з’явиться перша в регіоні сімейна молочна ферма

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила встановити карантин у Молочанську, задля ліквідації спалаху чуми. Наразі проводиться комплекс заходів щодо ліквідації розповсюдження інфекції: виставлено карантинні пости, обладнано дезбар’єри, проведено дезінфекцію тощо.

Довідка. Африканська чума свиней — це гостроінфекційне вірусне, особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів — у гної й ґрунті він залишається життєздатним до 3 місяців, у копчених м’ясопродуктах — до 6 місяців, в замороженому м’ясі — до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби поки що не існує. Водночас люди на африканську чуму свиней не хворіють.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, першою країною в світі, яка налагодила випуск препарату для боротьби із африканською чумою свиней став В’єтнам

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також