Новини / Логістика     06 квітня 2023 17:28

Україна спільно з Польщею відкриють новий залізничний перехід

Зеленський спільно з Моравецьким обговорили низку питань під час зустрічі у Варшаві 5 квітня

Україна та Польща відкриють новий залізничний прикордонний перехід, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві 5 квітня, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ми відкриваємо новий залізничний прикордонний перехід. І це – також доказ нашої співпраці, – наголосив він.

Під час переговорів з українською делегацією також було обговорено “важкі теми, які пов’язані з цією героїчною боротьбою та з проблемами, які у нас на польському ринку, з українським зерном, з українськими сільськогосподарськими товарами”.

Своєю чергою, Зеленський проінформував, що говорив з главою польського уряду про відкриття нового залізничного сполучення Київ-Варшава через Раву-Руську.

Нагадаємо, заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов поінформував про початок функціонування додаткового прикордонного переходу між Україною та Молдовою – Березине–Басарабяска (Серпневе-1-Басарабяска).

Загальна вартість зернової логістики у 2023 році зменшиться на 10–20% у доларовому еквіваленті, також зменшаться сезонні коливання експорту.

Тим часом Українська зернова асоціація (УЗА) збільшила прогноз врожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% порівняно із серпневим прогнозом – до 67,5 млн тонн із 64,5 млн тонн.

АТ “Укрзалізниця” до кінця року планує розвинути європейський напрямок в роботі держкорпорації та створити компанію-вантажоперевізника для роботи в Євросоюзі.

АТ “Укрзалізниця” запровадило низку заходів щодо здешевлення перевезення зерна залізничним транспортом по території України, розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

Раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також