Новини    02 лютого 2023 18:27

У 2023 році вартість зернової логістики зменшиться на 10–20% – Ткачов

Загальна вартість логістики зменшиться на 10–20% через покращення співвідношення попиту та пропозиції

Загальна вартість зернової логістики у 2023 році зменшиться на 10–20% у доларовому еквіваленті, також зменшаться сезонні коливання експорту.

Загальна вартість логістики зменшиться на 10–20% через покращення співвідношення попиту та пропозиції, експорт аграрної продукції стане більш рівномірним протягом року, – повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов, зазначає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Логістичні витрати аграріїв щодо експорту зерна складаються не лише з вартості перевезення залізницею. Це невелика частка витрат в загальній аграрній логістиці.

Аби допомогти аграріям, Ткачов вважає, що потрібно “створювати умови для здешевлення усіх складових загальної логістики: зменшувати вартість перевалки в портах; покращувати роботу “зернового коридору” для здешевлення фрахту, працювати з ЄС щодо виділення гарантованих квот по перевалці українського зерна в європейських портах, спрощувати та прискорювати сертифікацію зерна, прикордонні процедури та інше”.

Підтримкою безпосередньо аграріїв повинно займатися профільне міністерство наявними інструментами державної підтримки, а не вимагати це робити коштом державного перевізника, – наголосив експерт.

Нагадаємо, за прогнозом Мінагрополітики цьогоріч через воєнні дії та погіршення погодних умов Україна матиме значно менший врожай, ніж торік. Проте його буде цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та збереження її експортного потенціалу. Так, ідеться про понад 51 млн тонн зернових та 16 млн тонн олійних.

За прогнозами іноземних аналітиків у 2022 році через російське вторгнення Україна збере 54,1 – 55,7 млн тонн врожаю. Минулого року Україна зібрала рекордні 86 млн тонн, тобто через війну втрати врожаю складуть приблизно 30 млн тонн.

Тим часом Українська зернова асоціація (УЗА) збільшила прогноз врожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% порівняно із серпневим прогнозом – до 67,5 млн тонн із 64,5 млн тонн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...