Новини / Логістика     20 листопада 2023 16:54

Україна спільно з Польщею готують позови до страйкарів

Ситуація фактично критична, і на сьогодні українська сторона має юридичну підтримку уже в Польщі

Українська та польська сторони спільно готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через страйк польських перевізників, поінформував віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін, пише Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ситуація фактично критична, і на сьогодні ми говоримо про те, що маємо юридичну підтримку уже в Польщі. Адвокати отримали два завдання. Перше завдання — якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання — з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами, — зазначив Балін.

Позови подадуть найближчим часом.

І є польські юристи, які готові в Польщі ці позови подавати до страйкарів. Завтра увечері ми будемо мати інформацію стосовно дозволів (на блокування кордону, — ред.) — хто давав дозвіл, хто запитував, на яких підставах. І все це ляже в основу, —  додав він.

Нагадаємо, на польсько-українському кордоні у чергах перебувають близько 2,9 тисячі вантажівок. Як зазначив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач на трьох пунктах пропуску у неділю було лише 15 страйкарів, що означає, що десяток людей блокують тисячі авто.

Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.

На польсько-українському кордоні створили штаб допомоги українським водіям, яких заблокували польські страйкарі. Водіїв, які вже понад 10 днів залишаються заблокованими, забезпечуватимуть їжею, питною водою, медикаментами і пальним.

Польські страйкарі на кордоні з Україною не тільки заблокували роботу деяких пунктів пропуску, а й не пропускають гуманітарну допомогу та цистерни з паливом.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також