Новини    20 листопада 2023 13:49

Польські страйкарі не пропускають гуманітарну допомогу та цистерни з паливом


Польські страйкарі на кордоні з Україною не тільки заблокували роботу деяких пунктів пропуску, а й не пропускають гуманітарну допомогу та цистерни з паливом.

“Заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечних вантажів теж не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять в чергах”, – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач у Facebook.

Він заявив, що інформацію про ці випадки передасть польським колегам. За його словами, відомство чекає відповідь, як це “корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів”.

Нагадаємо, на польсько-українському кордоні у чергах перебувають близько 2,9 тисячі вантажівок. Як зазначив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач на трьох пунктах пропуску у неділю було лише 15 страйкарів, що означає, що десяток людей блокують тисячі авто.

Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.

На польсько-українському кордоні створили штаб допомоги українським водіям, яких заблокували польські страйкарі. Водіїв, які вже понад 10 днів залишаються заблокованими, забезпечуватимуть їжею, питною водою, медикаментами і пальним.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...