Новини / Логістика     26 серпня 2023 14:11

Україна ратифікувала спрощення залізничної логістики з Молдовою


Верховна Рада України ратифікувала Протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Молдова про внесення змін до міжурядової угоди про діяльність залізничного транспорту.

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк у Telegram.

Прийняття відповідного урядового законопроєкту №0218 в цілому підтримали 250 нардепів.

Читайте також: Фермери Молдови просять створити окремі митні коридори для вітчизняного та українського зерна

Законом пропонується ратифікувати протокол про внесення змін до угоди, підписаний 27 квітня 2023 року.

Згідно із пояснювальною запискою, протоколом передбачено внесення змін та доповнень до угоди, зокрема, пропонується викласти у новій редакції її частину, якою регулюються питання прикордонного, митного та інших заходів офіційного контролю.

Очікується, що ратифікація протоколу “дозволить здійснювати транзитні перевезення територією України на дільниці Етулія (Республіка Молдова) — Рені (Україна) – Джюрджюлешть (Республіка Молдова) порожнього рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Республіки Молдова та України або транзитом через Україну і Республіку Молдова призначенням на/з станції Джюрджюлешть (Молдова) та Галац—Ларга (Румунія) без зупинки та проведення на станції Рені прикордонного, митного та інших заходів офіційного контролю, що сприятиме збільшенню обсягів перевезень вантажів та пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей – Етулія та Рені – Джюрджюлешть.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, Молдовська залізниця погодила знижку у розмірі 27% до чинних тарифів на транзитні перевезення української агропродукції своєю територією у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац.

Підприємці, які перевозять соняшникову олію залізничним транспортом через Молдову до дунайських портів Рені, Джурджулешт, Галац отримали знижку в 39%.

Як відомо, блокування “зернового коридору” змінило напрямок залізничних перевезень зернових на дунайські порти, тарифи знаходяться на узгодженні з Молдовою. Зріс вантажопотік у напрямку дунайських портів “Ізмаїл” та “Рені”.

Читайте також: Молдова реконструює дві ділянки залізниці, що дасть змогу збільшити транзит товарів із України до ЄС

Молдова реконструює дві ділянки залізниці, що дасть змогу збільшити транзит товарів із України до ЄС. У межах проєкту передбачається спочатку відремонтувати ділянку залізниці на півночі Молдови від Велчинця до Унгена, а потім на півдні — від Кишинева до Каїнар.

Наприкінці березня  розпочав роботу додатковий прикордонний перехід між Україною та Молдовою – Березине–Басарабяска (Серпневе-1-Басарабяска). З 25 березня 2023 року є можливість транспортувати експортні/транзитні вантажі в напрямку портів Рені, Галац, Джурджулешт за значно коротшим маршрутом. Так, зазначений перехід є альтернативою транзитним маршрутам через прикордонні переходи з Сокиряни–Окниця та Могилів-Подільский – Велчинець.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також