Новини    20 травня 2022 12:38

Україна може допомоги ЄС замістити 17% експорту російського газу своєю електроенергією

Україна запропонувала ЄС практичні кроки для часткового позбавлення залежності від російського газу за допомогою українських енергосистем

Європа планує понизити енергозалежність від Росії. Україна долучилася до обговорення та надала свої пропозиції в рамках REPowerEU щодо використання українських енергосистем для полегшення завершення переходу на відновлювальні джерела енергії. Тож українська енергія може вже у найближче майбутнє  збільшити свій експортний потенціал.

Директор з ринкових операцій НЕК “Укренерго” Микита Вишневський у Facebook повідомив: “У 2021 році в Україні 70% електроенергії було вироблено без вуглецевого сліду. Разом з тим наша генерація має великий експортний потенціал. Українська електроенергія вже у найближчому майбутньому може допомогти Європі позбутися залежності від російського газу і полегшити завершення переходу на відновлювані джерела енергії”

Також Вишневський розповів, що енергосистема України вже впродовж двох місяців успішно працює у складі європейських енергосистем. Наразі для подальшої інтеграції Україні потрібно забезпечити роботу внутрішніх нововведень.

Читайте також: The Economist назвав варіанти, як можливо вивезти українське зерно

“Для відновлення експорту електроенергії з України до країн ЄС необхідно, щоб українська генерація провела переналаштування певного обладнання на атомних, теплових та гідроелектростанціях. Також необхідно забезпечити функціонування FSKAR – механізму фінансового врегулювання ненавмисних відхилень (технологічних перетоків). Наразі всі ці процеси розпочаті й активно втілюються. Також основна та беззаперечна передумова для початку експорту – це неухильне дотримання ринкових принципів, зокрема щодо доступу до міждержавного перетину. Він має бути забезпечений на конкурентних ринкових засадах”, – підкреслив Вишневський.

Довідка. Через російське вторгнення в Україну Європейська комісія створила пропозицію REPowerEU, котра передбачає план припинення залежності від російського палива до 2030 року. Досягнення цілей потребують інвестицій у розмірі 210 млрд євро до 2027 року, але в результаті дозволить зберегти 100 млрд в рік. План містить в собі наступні пункти: збільшення цільового показника енергоефективності ЄС на 4%; об’єднання закупівель трубопровідного газу, водороду та СПГ; прискорення використання відновлювальних джерел енергії; обов’язкова установка сонячних панелей на дахах нових комерційних та громадських будівель.

Нагадаємо, банк ПУМБ та OSTHEM RETAiL пропонують вигідні умови на придбання добрив.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...