Новини / Логістика     07 листопада 2023 16:27

УДП відкрило навігацію на Середньому Дунаї

У басейні Верхнього Дунаю випали рясні опади. Рівень води поступово піднявся на верхній, а потім і середній ділянці річки

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” збільшує кількість караванів на Середньому Дунаї завдяки сприятливим умовам.

У басейні Верхнього Дунаю випали рясні опади. Рівень води поступово піднявся на верхній, а потім і середній ділянці річки. Наразі рівні води на всьому Дунаї робочі, флот вантажиться на повну осадку 2,50-2,70 метра, повідомили у пресслужбі підприємства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також на Середньому Дунаї збільшать кількість караванів завдяки сприятливим умовам.

В УДП зауважили, що у вересні компанія розпочала пілотний проєкт – баржеві каравани доставляють з України до Сербії руду, на зворотному шляху завантажують зерно та прямують з ним до Констанци.

Рейс тривалий, складний. Проте це можливість працювати за довгостроковими контрактами та максимально завантажити роботою флот. Перші каравани УДП з зерном вже спускаються до Констанци, — пояснили у повідомленні.

За словами заступника гендиректора УДП Владислава Бєлаха, відкриття одеських портів частково розвантажило порти на Дунаї. Тому за планом компанія збільшує кількість флоту на Середньому Дунаї.

УДП вперше експортує як українське зерно, так і зерно з країн ЄС. В роботі увесь наш флот. Після модернізації збільшує оберти наш логістичний комплекс з перевалки зернових. Наша стратегія сталого розвитку, яка передбачає диверсифікацію логістичних потоків, створення комплексних логістичних ланцюгів, довгострокові прямі контракти, повністю себе виправдала, — зазначив Бєлах.

Нагадаємо, під час зустрічі у Констанці, в якій брали участь Україна, Румунія, представники Євросоюзу та США, Українське Дунайське пароплавство закликало керівництво порту надати дозвіл на створення рейдової перевалки для українського зерна.

У ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.

Частину суден Українського Дунайського пароплавства на Одещині, які мали радянські назви, перейменували. Судна флоту носитимуть імена, пов’язані з Україною.

Проєкти зі збільшення пропускної спроможності українських портів на Дунаї до 25 млн тонн вантажів на рік потребують до $200 млн інвестицій.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Перевалочний комплекс Дунайського пароплавства збільшує обсяги завантаження зернових. Перед комплексом на вихідних налічувалося майже дві сотні зерновозів з кукурудзою, майже півсотні з соєю, передає пресслужба УДП.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також