Новини    20 вересня 2023 16:09

УДП ініціює створення українського портового оператора у Констанці

Зауважується, що цього і наступного року Україна має щомісяця експортувати понад 5 млн тонн агропродукції. Основне навантаження на дунайську логістику. Інші напрями є занадто витратними

Під час зустрічі у Констанці, в якій брали участь Україна, Румунія, представники Євросоюзу та США, Українське Дунайське пароплавство закликало керівництво порту надати дозвіл на створення рейдової перевалки для українського зерна, інформує пресслужба УДП.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що цього і наступного року Україна має щомісяця експортувати понад 5 млн тонн агропродукції. Основне навантаження на дунайську логістику. Інші напрями є занадто витратними.

Так, приблизно 1,2 млн тонн щомісяця вивозиться через канал Суліну. 1,3 млн тонн прямує через румунський порт Констанца, 60% зернового експортного потоку через Констанцу — річковий флот.

Щомісяця баржевими караванами у румунський порт доставляється понад 700 тисяч тонн агропродукції. Якщо Констанца дозволить розвивати рейдову перевалку, річники готові збільшити обсяги ще на 500 тисяч тонн, — мовиться у повідомленні.

У пароплавстві зауважили, що вже створено проєкт організації ще трьох якірних стоянок, одна з яких має бути закріплена за Україною. Проект не загрожує власникам терміналів, бо це додатковий експортний потік з України, який сьогодні просто не заходить до Констанци.

Зазначається, що за умови згоди румунської сторони, УДП готове виступити ініціатором створення українського портового оператора у Констанці. Флот пароплавства дозволяє перевалювати борт-борт до 300 тис. тонн зерна на місяць, загалом річники готові забезпечити додаткові 500 тис. тонн.

Наразі у порту перебуває приблизно 600 барж. Деякі очікують на розвантаження тижнями, тому цього року УДП працює лише через перевалку прямим методом — борт-борт.

Порти Дунаю завантажують здебільше невеличкі морські судна — костери, це 10-15 тисяч тонн. Експорт такими партіями розрахований на Туреччину, Грецію, Єгипет, але традиційні українські ринки у південно-східній Азії. Україна має формувати великі партії та завантажувати панамакси, але великі судна — це лише Констанца. Кожна якірна стоянка може забезпечувати 15-20 тис. перевалки на добу — це альтернатива портам Одеси, — зазначили в УДП.

Нагадаємо, в ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.

Частину суден Українського Дунайського пароплавства на Одещині, які мали радянські назви, перейменували. Судна флоту носитимуть імена, пов’язані з Україною.

Проєкти зі збільшення пропускної спроможності українських портів на Дунаї до 25 млн тонн вантажів на рік потребують до $200 млн інвестицій.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Перевалочний комплекс Дунайського пароплавства збільшує обсяги завантаження зернових. Перед комплексом на вихідних налічувалося майже дві сотні зерновозів з кукурудзою, майже півсотні з соєю, передає пресслужба УДП.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...