Новини / Логістика     23 вересня 2023 15:24

УДП транспортуватиме зерно з Нижнього Дунаю до порту Констанца

Лінія поки що працює у пілотному режимі

Українське Дунайське пароплавство перевозитиме зерно з Нижнього Дунаю до порту Констанца, поінформував гендиректор ПрАТ “УДП” Дмитро Москаленко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Розпочинаємо довгострокову співпрацю з великим зернотрейдером світового рівня. Баржеві каравани пароплавства, які прямують у Сербію з українською рудою, на зворотньому шляху почнуть перевозити зернові, – мовиться у повідомленні.

Нині, після вивантаження залізорудної сировини у Смедерево виконується замивка першого каравану. “Після цього він стане під завантаження в угорському порту Чепель. Потім Констанца, Ізмаїл і знову Середній Дунай.

Лінія поки що працює у пілотному режимі.

Відпрацьовуємо моделі роботи на Середньому Дунаї. Задача — навіть на довгому плечі забезпечити високу рентабельність та швидке обертання флоту, – зазначив Москаленко.

Нагадаємо, під час зустрічі у Констанці, в якій брали участь Україна, Румунія, представники Євросоюзу та США, Українське Дунайське пароплавство закликало керівництво порту надати дозвіл на створення рейдової перевалки для українського зерна.

У ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.

Частину суден Українського Дунайського пароплавства на Одещині, які мали радянські назви, перейменували. Судна флоту носитимуть імена, пов’язані з Україною.

Проєкти зі збільшення пропускної спроможності українських портів на Дунаї до 25 млн тонн вантажів на рік потребують до $200 млн інвестицій.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Перевалочний комплекс Дунайського пароплавства збільшує обсяги завантаження зернових. Перед комплексом на вихідних налічувалося майже дві сотні зерновозів з кукурудзою, майже півсотні з соєю, передає пресслужба УДП.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також