Новини / Логістика     16 вересня 2023 15:08

У жовтні Румунія може збільшити транзит українського зерна до 4 млн т

Румунія вклала значні кошти у порти на Дунаї та Констанці

Упродовж жовтня Румунія намагатиметься збільшити обсяг перевезень українського зерна через країну з двох до чотирьох мільйонів тонн, зазначив прем’єр-міністр країни Марчел Чолаку, повідомляє Standard.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Румунія вклала значні кошти у порти на Дунаї та Констанці. Атаки російських безпілотників на порти поблизу Румунії є очевидною ознакою того, що росія не хоче, щоб Румунія продовжувала ці інвестиції. Ми запровадимо систему оповіщення за допомогою дронів у прикордонних районах, щоб населення Румунії було поінформовано набагато швидше та краще. НАТО також бере у цьому участь,— пояснив Чолаку.

Коментуючи заяву росіян про безплатне постачання зерна в Африку, він зазначив, що ЄС має продумати механізм, щоб зерно з України пропонувалося як пріоритет, особливо для країн Африки. Можна було б здійснювати політичне лобіювання у країнах, які купують зерно в рф. Але, звісно, для цього слід запропонувати альтернативи.

Нагадаємо, Україна планує створити ще дев’ять пунктів пропуску на кордоні з країнами, що входять до Європейського Союзу, найбільше — з Польщею.

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

АТ “Укрзалізниця” продовжує збільшувати обсяг передачі зернових вантажів через прикордонні переходи з Румунією.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також