Новини / Аналітика     16 травня 2023 18:49

У цьому сезоні експорт української сої може стати рекордним за минулі п’ять років

Цього сезону українські сільгоспвиробники збільшили виробництво сої завдяки збільшенню посівної площі. Валовий збір цієї олійної становив близько 4 млн тонн.

Постачання української сої на зовнішні ринки у 2022/23 МР може стати рекордним за минулі 5 сезонів. За прогнозами аналітиків ІА “АПК-Інформ”, експорт соєвих бобів з України цього сезону складе 2,66 млн тонн. Це на 91% вище за показник 2021/22 МР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За підсумками 8 місяців 2022/23 МР (вересень-квітень) основними імпортерами української сої за підсумками стали країни ЄС (частка 48%; приріст з початку сезону 3,2 раза) та Туреччина (37%; приріст у 2,7 раза).

Цього сезону українські сільгоспвиробники збільшили виробництво сої завдяки збільшенню посівної площі. Валовий збір цієї олійної становив близько 4 млн тонн.

У наступному сезоні очікується ще збільшення врожаю сої — за прогнозами АПК-Інформ, посівна площа може збільшитися до 1,7 млн га (+8% до 2022 р.), а валовий збір — до чотирирічного максимуму, склавши близько 4,2 млн тонн (+6%).

Нагадаємо, у 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання української сої до ЄС.

Від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також