Новини / Садівництво     03 липня 2019 14:44

У світі зростає попит на українські органічні ягоди – Ольга Трофімцева

На сьогодні в Україні 14 фермерських господарств вирощують органічну лохину. Більша частина їхньої продукції йде на експорт. За останні три роки обсяги поставок органічної лохини на зовнішній ринок зросли в 3,3 рази. Найбільшими її споживачами є Польща, Чехія, Німеччина.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Підчас робочої поїздки на підприємство BIG BLUE, яке вирощує органічну лохину, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева навела такі дані щодо експорту української органічної чорниці:

  • 2016 рік – 1967 т,
  • 2017 рік – 2892 т,
  • 2018 рік – 3291 т.

Поставки здійснюють у Польщу, Чехію, Німеччину, Австрію, Бельгію, Францію, Нідерланди, Сербію, Литву, Італію, Ірландію.

Читайте: ТОП-10 країн – найбільших споживачів української агропродукції ІНФОГРАФІКА

В. о. міністра відзначила, що компанія BIG BLUE ефективно використовує програми держпідтримки фермерських господарств, активно розвивається і сьогодні експортує 70% своєї продукції.

За словами Ольги Трофімцевої, темпи зростання органічного виробництва в Україні в 5,4 разу вищі, ніж у ЄС, та майже в 5 разів перевищують світові. В основному українська органічна продукція постачається на зовнішній ринок.

Landlord раніше повідомляв про те, що при експорті лохини на Близький Схід фермери зароблять на 30% більше, ніж в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також