Новини / Садівництво     24 червня 2019 10:33

При експорті лохини на Близький Схід фермери зароблять на 30% більше, ніж в Україні, – Катерина Звєрєва

Попри різке зниження цін на лохину в Україні у вихідні, вартість її все ще лишається високою порівняно з минулим роком – близько 200 грн/кг. Масово збирати лохину фермери почнуть приблизно через тиждень, тоді ж очікується подальше зниження ціни, яке має запустити експорт продукції.

Про це повідомляє EastFruit.

Минулого тижня продажі ранньої лохини розпочали фермери із Закарпаття та південних регіонів України. Стартували з ціни 300 грн/кг, проте на вихідних, коли на ринок стали надходити перші партії лохини з Вінницької та Чернівецької областей, ціна знизилася до 200 грн/кг.

Читайте: Україна увійшла до ТОП-3 експортерів курятини в Євросоюз

Аналітики прогнозують, що через тиждень – півтора, коли в Україні почнеться масове збирання лохини, ціна на неї впаде нижче від такої у Польщі. Це, за словами економіста інвестиційного департаменту ФАО Андрія Ярмака, «має запустити експорт продукції і надати підтримку цінам».

Щодо експорту лохини цього року в України непогані перспективи. Як повідомила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва, завдяки торговій місії Fruit Trade Ukraine із просування українських ягід на Близькому Сході, зараз із близькосхідних країн активно надходять запити на авіапоставки лохини з України.

«Думаємо, що в липні відразу кілька компаній-учасників нашого торгового форуму в Дубаї зможуть поставити українську лохину в 3-4 країни Близького Сходу», – проінформувала Катерина Звєрєва.

За її словами, ті господарства, які зможуть поставляти ягоду в ці країни, зароблять на 30% більше, ніж при реалізації продукції на внутрішньому ринку, і на 10–20% більше, ніж при експорті ягоди в Євросоюз.

Як повідомляв Landlord, ціна на лохину українського виробництва в новому сезоні буде тісно залежати від можливостей експортувати цю ягоду. У разі виникнення проблем з поставками лохини на зовнішній ринок вся продукція продаватиметься в Україні, і її вартість знизиться до 40–60 грн/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також