Новини    08 травня 2023 15:49

У світі почали зростати ціни на продукти: серед лідерів цукор та м’ясо

Подорожчання цукру на світових ринках становило 17,6%

Вперше після піку 2022 року глобальні ціни на продовольство повернулися до зростання. Як передає “Хвиля”, про це свідчать дані Індексу продовольчих цін ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН). На цей час у світі найактивніше дорожчають цукор та м’ясо.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, у квітні зафіксовано середнє значення індексу на рівні 127,2 пункту (+0,6% порівняно з березнем).

За словами голови Комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данила Гетьманцева, це перше розгортання у бік зростання після піку, зафіксованого у березні минулого року і спричиненого повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Саме зростання цін на цукор стало головним драйвером загального підвищення індексу. Подорожчання цукру на світових ринках становило 17,6%.

Гетьманцев акцентував, що ситуація загострилася через зменшення виробництва та експортної пропозиції від глобальних лідерів (Індія, Китай, Таїланд, ЄС), а також боротьба, що загострюється в напрямку використання цукрової сировини.

А саме переробка в “солодке золото” або біоетанол, враховуючи співвідношення цін на таке паливо в порівнянні з традиційним, – пояснив він.

Щодо цін на м’ясо, — індекс показав зростання на 1,3%. До головної причини відноситься зростання цін на свинину та м’ясо птиці, особливо в Азії.

Нагадаємо, 3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років. Травневий білий цукор LSUc1 піднявся до $643.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Прогнозується, що Україна матиме змогу повернутися до довоєнних рівнів виробництва зернових лише через 3-5 років, припустила аналітикиня “УкрАгроКонсалт” Марина Маринич, передає Elevatorist.

Вартість кілограма свинини рекордно зросла. Нині середня вартість грудинки вже досягла 190,40 гривень за кілограм, ще в березні вона продавалася по 170,97 грн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...