Новини    30 жовтня 2023 12:43

Польські перевізники планують розпочати страйк на всіх пунктах пропуску на кордоні з Україною


3 листопада на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

Як повідомляє асоціація Укравтопром із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України, перші збори вже узгоджені з місцевою владою. Акція відбудеться поблизу пункту пропуску Корчова на 10 ранку 3 листопада.

“Якщо раніше вони обмежувались одним пунктом пропуску, то тепер планують перекрити всі наявні в’їзди з України”, – йдеться в повідомленні.

Причиною страйків є надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та європейськими країнами. Польські перевізники вимагають:

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • окрему чергу в “Єчерзі” для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи “Шлях”.

Нагадаємо, Польщі планують побудувати вантажний термінал, який будуть використовувати і як пункт пропуску спільно з Україною. З польського боку до термінала, який буде розташовано в районі населеного пункту Гребенне, вже прокладено автошлях.

У Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів. Проєкт збираються зводити в Гданську, повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус.

З огляду на вихід Росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мовиться і про порт Гданськ.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...