Новини    06 листопада 2023 16:39

Польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною

Організатори страйку планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину

6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”, повідомила Держприкордонслужба.

Після 13:00 години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд, – зазначили у повідомленні.

Причиною страйків є надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та європейськими країнами. Польські перевізники вимагають:

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • окрему чергу в “Єчерзі” для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи “Шлях”.

Організатори страйку планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину.

Водночас обіцяють не блокувати рух вантажівок з гуманітарною та військовою допомогою та тих, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються тощо.

Нагадаємо, Польщі планують побудувати вантажний термінал, який будуть використовувати і як пункт пропуску спільно з Україною. З польського боку до термінала, який буде розташовано в районі населеного пункту Гребенне, вже прокладено автошлях.

У Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів. Проєкт збираються зводити в Гданську, повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус.

З огляду на вихід Росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мовиться і про порт Гданськ.

Раніше повідомлялося, що на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...