Новини    17 березня 2023 11:11

У Раді створили ТСК для розслідування махінацій у зерновому коридорі


За розслідування вивозу “чорного” зерна через зерновий коридор візьметься створена у Верховній Раді тимчасова слідча комісія.

Про це повідомив голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев в інтерв’ю LIGA.net.

 “У нас скоро буде готовий висновок щодо вивозу “чорного” зерна, 5 млрд грн на рік збитків бюджету. Не така велика сума, як в “ігорці” (гральному бізнесі – ред.), але там високий ступінь цинізму: це ж морський коридор, що дався нам кров’ю, а вони не сплачують податки в країні і не повертають валютну виручку”, — сказав Гетманцев.

Він додав, що фігуранти ухиляються від сплати податків під час експорту зерна попри кримінальне провадження, а також масштабні обшуки, які пройшли на Одеській митниці. Гетманцев зазначив, що кримінальну справу порушило Бюро економічної безпеки, що і стало підставою для обшуків.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Голова податкового комітету Верховної Ради також розповів, що “чорне” зерно продовжують вивозити навіть зараз, попри всі заходи правоохоронців. За його словами, митники знають, що про це відомо українським високопосадовцям, правоохоронцям, представникам Державної податкової служби України та Бюро економічної безпеки.

Нагадаємо, як раніше розповів нардеп Гетманцев, на українській митниці процвітають корупційні схеми, зокрема з нелегальним вивезенням українського зерна “зеленими коридорами” у Чорне море. Через це, за найскромнішими оцінками, держбюджет втратив 5,6 млрд грн. Цієї суми вистачило б на те, щоби закрити дефіцит скарбниці за цілий місяць.

Нагадаємо, співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Читайте також: “Заощадили” 400 мільйонів на податках: БЕБ викрило на махінаціях постачальників продуктів до держструктур

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Детективи Бюро економічної безпеки України також викрили службових осіб товариства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та забезпечили відшкодування завданих державі збитків на понад 9 млн грн. Особи протягом певного періоду, здійснювали фінансово-господарські операції з реалізації зернової продукції (пшениці, ячменю, кукурудзи) на адресу іншого суб’єкта господарської діяльності з ознаками “фіктивності”. Постачальник не здійснював реєстрацію податкових накладних на реалізацію зернових та не відображав відомості про прибуток підприємства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...