Новини / Логістика     07 грудня 2022 10:04

На кордоні з Польщею почне працювати “єЧерга” для вантажівок


З 12 грудня на міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на кордоні України та Польщі почне функціонувати “Електронна черга перетину кордону” для вантажних транспортних засобів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Зазначається, що відомство ініціювало створення безкоштовної інформаційно-комунікаційної системи, яка дозволяє зменшити час простою вантажівок безпосередньо на кордоні.

Ключова задача системи розрахувати орієнтовний час перетину кордону.

“Зважаючи на прогнозовану дату та час прибуття на міжнародний автомобільний пункт пропуску “Ягодин-Дорогуськ” перевізник може ефективно планувати рейс”, – зауважують у Мінінфраструктури.

Там підкреслюють, що міжнародний автомобільний пункт пропуску “Ягодин-Дорогуськ” вважається одним з найбільш завантажених пунктів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У відомстві також додають, що проєкт “Електронна черга перетину кордону/єЧерга” реалізується Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Державною службою з безпеки на транспорті, Державним агентством автомобільних доріг, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Нагадаємо, завершуються роботи з облаштування ділянки дороги Нижанковичі – Дрогобич – Стрий, яка веде до нового пункту пропуску  “Нижанковичі – Мальховіце” на кордоні України та Польщі. Новий пункт пропуск передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонн.

За домовленістю з польською стороною з 9 вересня через пункт пропуску “Устилуг-Зосін” розпочали пропускати порожні вантажні транспортні засоби на виїзд з України.

Попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

На державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо – на польській ділянці, відмічається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках.

Українські аграрні асоціації попросили президента Польщі Анджея Дуду розглянути можливість будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм, яка б з’єднала Україну з портами у Гданську та Клайпеді. Це могло б суттєво диверсифікувати логістичні ланцюги та збільшити експортні потужності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також