Новини / Тваринництво     01 березня 2023 11:07

У Польщі заборонили корма для тварин, що містять ГМО


Закон про заборону ГМ-кормів для тварин набув чинності в Польщі з 1 січня 2023 року.

Про це повідомляє Українська зернова асоціація (УЗА).

Як зазначається, відповідно до закону, з 1 січня 2025 року набуде чинності заборона на виробництво, реалізацію та використання в харчуванні тварин генетично модифікованих кормів та генетично модифікованих організмів, призначених для використання в кормах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

В УЗА нагадали, що Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №5839 від 05.08.2021 року щодо регулювання вирощування та обігу ГМО в Україні, який фактично дозволяє вирощування генетично модифікованих рослин. Аграрна спільнота вимагає допрацювати законопроєкт відповідно до законодавства ЄС щодо регулювання та обігу ГМО та заборонити вирощування ГМ-рослин у відкритих системах, оскільки це несе загрози великих мільярдних збитків для галузі та втрати преміального ринку країн ЄС для українських аграріїв.

“У зв’язку з тим, що генетично модифікована продукція торгується на світовому ринку зі значним дисконтом (20% і більше), а під час вирощування такої продукції немає можливості розділити зберігання та транспортування окремо від не ГМ-продукції — втрати нестимуть як ті, хто вирощує ГМО, так і ті, хто вирощує традиційну продукцію — через те, що традиційна продукція змішуватиметься з ГМО, і на виході все зерно буде марковане як ГМО. Україна втратить репутацію виробника не ГМ-продукції, яка значно дорожча на світовому ринку”, — пояснили в асоціації.

Читайте також: В Україні впроваджені уніфікований підхід до реєстрів кормів та каталогу кормових матеріалів

Зазначається, що з урахуванням поточних песимістичних планів аграріїв щодо перспектив рослинництва наступного року, ситуація з годівлею тварин вже в середині наступного року є досить непрогнозованою.

Нагадаємо, попит на комбікорми в країнах ЄС цього року буде нижчим, ніж очікувалося раніше. Європейська федерація виробників кормів Fefac очікує виробництво на рівні 145 млн тонн — на 5 млн тонн менше, ніж торік.

Через несприятливі погодні умови та війну в Україні витрати фермерів перевищують можливі прибутки в рази. Тому вони віддають зерно на корм худобі.

Попри зниження попиту на готові корми, українські комбікормові заводи, котрі не зазнали окупації, вже майже відновили роботу на довоєнному рівні, але є й ті, що не змогли втримати позиції впродовж цих виснажливих п’яти місяців війни, й втратили виробничі потужності.

На прифронтових територіях склалася критична ситуація з кормами для тварин. Для збереження поголів’я вони потребують підтримки і субсидій

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також