Новини    08 листопада 2022 11:13

Через війну в Україні у Європі впало виробництво кормів


Попит на комбікорми в країнах ЄС цього року буде нижчим, ніж очікувалося раніше. Європейська федерація виробників кормів Fefac очікує виробництво на рівні 145 млн тонн — на 5 млн тонн менше, ніж торік.

Про це пише сайт growhow.in.ua.

Однією з причин зниження попиту експерти назвали економічні наслідки війни в Україні. Через збої у ланцюгу постачання основні країни-виробники кормів навіть прогнозують скорочення виробництва наступного року. На потребу у кормах вплинуло також поширення пташиного грипу та африканської чуми свиней.

За оцінками Fefac, зберегти виробництво кормів на рівні минулого року вдасться лише виробникам країн Балтії, Ірландії, Польщі, Болгарії та Словенії.

Експерти спрогнозували, що найбільше цьогоріч постраждає сектор кормів для свиней. Очікують, що виробництво цієї продукції зменшиться на 5,6%. В основному це пов’язано з африканською чумою свиней. За даними Fefac, особливо критична ситуація у Бельгії (-11%), Данії (-9%), Португалії (-8,4%), Німеччині (-8%) і Чехії (-7,4%).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У секторі кормів для птиці в ЄС у 2022 році виробництво впаде на 3,4% порівняно з попереднім роком. Головним чином це пов’язано з поширенням пташиного грипу в ЄС, від якого найбільше постраждали Франція, Бельгія, Італія та Угорщина.

Виробництво кормів для великої рогатої худоби, за прогнозом, зменшиться на 1,3% порівняно з попереднім роком. Це в основному пов’язано з тим, що фермери скоротили стада та лактаційні цикли як у відповідь на зелену політику, так і для зменшення споживання корму.

Читайте також: В Україні впроваджені уніфікований підхід до реєстрів кормів та каталогу кормових матеріалів

Невтішний урожай кукурудзи в ЄС (-19%) може призвести до зміни кормового співвідношення на користь фуражної пшениці.

Основними рушіями ринку кормів у 2023 р. в організації Fefac назвали:

  • збільшення витрат на комунальні послуги;
  • економічну невизначеність;
  • зростання витрат, пов’язаних із заходами щодо захисту навколишнього середовища та добробуту тварин;
  • стійкість хвороб тварин.

Як ключову проблему для ринку зерна та олійних культур експерти виділили невизначеність щодо продовження ініціативи Чорноморського зернового коридору і темпів розширення коридорів солідарності ЄС для збереження експорту українського зерна.

Нагадаємо, через несприятливі погодні умови та війну в Україні витрати фермерів перевищують можливі прибутки в рази. Тому вони віддають зерно на корм худобі.

Попри зниження попиту на готові корми, українські комбікормові заводи, котрі не зазнали окупації, вже майже відновили роботу на довоєнному рівні, але є й ті, що не змогли втримати позиції впродовж цих виснажливих п’яти місяців війни, й втратили виробничі потужності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...