Новини / Логістика     27 листопада 2022 18:32

У Норвегії зведуть перший у світі тунель для суден

Тунель буде достатньо великим, щоб крізь нього могли пройти місцеві пасажирські пороми, а також менші судна, такі як OSV, що працюють у Північному морі

Норвезька берегова адміністрація (Kystverket) розпочинає будівництво унікального об’єкта морської інфраструктури — першого у світі повнорозмірного тунелю для суден Stad Ship Tunnel, пише “Порти України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тунель дозволить суднам оминати складну для судноплавства зону вздовж берегової лінії Норвегії — півострів Stad (Stadlandet). Близько 30% часу в цьому районі вирують шторми, і за останні 80 років в прилеглих водах загинули 33 моряки.

Проєкт тунелю вперше запропонували наприкінці 19 століття, але висока вартість вибухових робіт у скелях півострова зупиняла будівництво. Можливості її реалізації вивчали десятиліттями, і у 2020 році черговий проект отримав зелене світло. Він передбачає будівництво у скелях півострова тунелю довжиною 1,6 км, висотою 49 метрів та шириною 36,5 метрів.

Тунель буде достатньо великим, щоб крізь нього могли пройти місцеві пасажирські пороми, а також менші судна, такі як OSV, що працюють у Північному морі. Рух у тунелі буде одностороннім, з напрямом, що змінюється щогодини.

Kystverket звертається до постачальників технічних рішень, які можна адаптувати для використання в судновому тунелі. Подібних об’єктів досі не будували, тому це буде рідкісна можливість для інновацій. Обладнання тунелю має витримувати морську воду, корозію, туман — умови, які повністю відрізняються від тих, які є у звичайному автомобільному тунелі, відзначили у керівництві проекту.

На початку влада виділила на проект $325 млн. За планом тунель мають ввести в експлуатацію до 2026 року. Він буде безкоштовним і відкритим для всіх суден (з лоцманською проводкою і системою VTS).

У Норвегії збудують перший у світі тунель для суден

Stad Ship Tunnel включили до Національного транспортного плану ще у 2013 році. Розпочати будівництво планувалося у 2020 році, але проекту довелося пройти додатковий аудит.

Проект має збільшити економічний потенціал регіону. Півострів Стад щодня огинають не менше 20 суден, але через сильні вітри та потужну течію їм доводиться стояти довго в пробках, чекаючи сприятливої погоди. Тунель прискорить процеси морської логістики та залучить нові судноплавні компанії.

Нагадаємо, у м. Нововолинськ Волинської області планується створити індустріальний парк, який буде спеціалізуватись на агропереробці.

Поблизу кордону з Польщею відкрили унікальний експортно орієнтований індустріальний парк. Унікальність цього майданчика в тому, що індустріальний парк знаходиться за 20 хвилин від Польщі, а це робить резидентів парку автоматично експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.

Бізнес спільно з урядом України визначили три пріоритети в аграрній сфері під час повномасштабної війни. Про це ідеться у Плані відновлення України, повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також