Новини    09 грудня 2022 10:10

У Мінагрополітики триває другий етап прийому заявок на спецтехніку для завантаження зернових рукавів


Мінагрополітики та ФАО проводять реєстрацію для отримання 105 комплектів спеціальної техніки для завантаження/розвантаження зернових рукавів.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

1 комплект включає: 1 завантажувач, 1 розвантажувач та 1 бункер-перевантажувач. Він надаватиметься у розрахунку для завантаження щонайменше 292 зернових рукавів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Реєстрація відбувається у два етапи: для отримувачів техніки та для обрання їх сільгоспвиробниками.

Другий етап триватиме до 15 грудня, із назвою програми у ДАРі “Вибір отримувача техніки – надавача послуг із завантаження рукавів для зберігання зерна, отриманих від ФАО”. У межах цього етапу отримувачі зернових рукавів від ФАО можуть подати заявку на послуги із заповнення отриманих рукавів та обрати зі списку компанію-оператора, що, на їхню думку, повинна отримати техніку, а також зазначити кількість рукавів для завантаження обраним оператором.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Перелік зареєстрованих у Державний аграрний реєстр компаній-операторів, які сільгоспвиробник може вказати як отримувачів необхідної техніки: https://bit.ly/3Y5WxSR.

Нагадаємо, проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Читайте також: Експерти надали практичні рекомендації щодо правильного зберігання зерна у рукавах.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...