У межах “Великої приватизації” до продажу підготували зокрема Украгролізинг та ОПЗ

Так, у системі “Прозорро.Продажі” вже опубліковано список підприємств, контрольні пакети акцій яких будуть продані в межах “Великої приватизації”. Зокрема до переліку увійшли НАК “Украгролізинг”, “Одеський припортовий завод” та “Уманський лікеро-горілчаний завод”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Шмигаль наголосив, що ФДМУ за рік після відновлення малої та середньої приватизації в країні вдалось залучити 4 млрд грн. Ще 600 млн грн було залучено від оренди держмайна.
Крім того, очікується приватизація таких підприємств як “Центренерго”, “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, “Українські енергетичні машини”, “Електроважмаш”, “Сумихімпром”.
Серед об’єктів також держпакети акцій “Дніпровського електровозобудівного заводу”, “Індар”, “Оріана” і “Азовмаш”, 51% частка “Запорізького титано-магнієвого комбінату” та цілісні майнові комплекси “Вугільної компанії “Краснолиманська” і “Заводу алюмінієвої фольги”.
Зазначається, що організатором виступає Фонд держмайна України, проте терміни продажу відсутні.
У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.
У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.
За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.
Анна Лиса