Новини / Фінанси     08 листопада 2022 09:11

У Кабміні пояснили, кому доведеться сплачувати МПЗ


Чинне законодавство передбачає, що з 2023 року власникам або користувачам земельних ділянок треба буде починати сплачувати мінімальне податкове  зобов’язання (МПЗ) за свій пай. Якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. У кого ж є офіційний договір оренди – за того сплачувати має орендар.

Про це у блозі на АgroРolit.com написав старший проєктний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ, доктор економічних наук Андрій Мартин.

“Питання відтермінування сплати МПЗ, звичайно, є політичним. У парламенті наразі немає ініціатив щодо відтермінування МПЗ. Проте слід пам’ятати, що наразі в Україні близько 30 % орендованих земель перебувають у “сірій” оренді – використовуються аграріями неофіційно, а розрахунок із власником паю відбувається готівкою чи у натуральній формі (наприклад, зерном). Це дозволяло таким “орендарям” економити на податках до місцевого бюджету. Із введенням МПЗ власнику паю, що офіційно не переданий в оренду, доведеться сплачувати в середньому 1,5 тис грн у бюджет громади, тобто за середньостатистичний пай потрібно буде викласти близько 6 тис грн”, – написав Мартин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, УКАБ звернулася до уряду з проханням якнайшвидше затвердити перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тих, що є тимчасово окупованими збройними формуваннями російської федерації. Зволікання й надалі в цьому питанні може призвести до критичних наслідків для аграріїв. Законом встановлено, що для коректного проведення розрахунків МПЗ Кабінет Міністрів України має затвердити Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації. Проте, Кабмін затримує цей процес.

Крім того, мінімальне податкове зобов’язання на земельну ділянку, не визначатиметься для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, а також для земельних ділянок у користуванні дачних та садових кооперативів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також