Новини    24 січня 2023 17:38

У Європі стрімко зростає попит на калину та бузину

В Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив кілька рецептів для їхньої переробки

Садівник-селекціонер В’ячеслав Францишко вніс до Державного реєстру сортів рослин України вже 6 сортів калини, 2 з яких найбільш крупноплідні у світі, передає jagodnik.info.

На ці ягоди спостерігається великий попит у Європі. Калину, наприклад, висаджують для переробки. До речі, в Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив кілька рецептів для їхньої переробки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім практичного садівництва, фахівець активно працює із селекцією рослин. Всього до Державного реєстру сортів рослин України вже внесено 13 сортів, створених селекціонером: 6 сортів калини (2 з яких, Аня та Уляна – найбільш великоплідні у світі), 3 сорти обліпихи, 1 сорт хурми та 3 сорти береки лікарської. Також продовжується робота ще над 40 незареєстрованими сортами різних культур.

До того ж селекціонер активно займається селекцією береки лікарської – маловідомої та нерозповсюдженої культури, яка росла на українській землі тисячі років.

У радянські часи її знищили через надзвичайно високий попит на її надміцну деревину, яку використовували для виготовлення пропелерів до літаків. Її плоди цілющі та смачні, нагадують хурму та сушений абрикос, – зазначив Францишко.

Нагадаємо, за даними Державної митної служби, у січні-серпні 2022 року в Україну ввезли агропродукції на 3977 млн дол. США. Це на 22 % менше, ніж за 8 місяців минулого року.

Рейтинг основних постачальників продовольства в Україну звично очолює Польща (590 млн дол. США).

Раніше Landlord повідомляв, що імпорт свинини збільшився через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку.

З 1 листопада 2022 року припиняється імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За 8 місяців 2022 року найбільша частка – 10% – у структурі закордонних постачань сільгосппродукції в Україну припала на продукцію групи “Плоди та горіхи”.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...