Новини / Аналітика     09 жовтня 2022 19:07

Імпорт свинини збільшився через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку

Водночас представники м’ясопереробки констатують, що наразі завезення свинини з-за кордону здійснювати складніше.

За попередніми даними митної статистики ДФСУ, упродовж вересня вітчизняні імпортери завезли 2,9 тис. т охолодженої та мороженої свинини сукупною вартістю 6 млн дол. США. Про це повідомляють в Асоціації свинарів України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Практично дворазове зростання обсягів імпорту свинини порівняно з серпнем — не привід для занепокоєння. Зокрема, вересневі поставки поступаються середньомісячним надходженням імпорту за січень-вересень цього року (4,5 тис. т/міс.), так і попереднього (3,4 тис. т/міс.) — мінус 35% та 13% відповідно. Пожвавлення імпортної активності є закономірною реакцією м’ясопереробки на брак м’ясної сировини на внутрішньому ринку, що спровокувало підвищення цін на внутрішньому ринку. Це послабило “вхідний бар’єр” для свинини з-за кордону та вплинуло на середню митну вартість імпортованого кілограма, що зріс до 2,07 дол. США/кг проти 1,91 дол. США/кг у серпні”, — зазначили в АСУ.

Водночас представники м’ясопереробки констатують, що наразі завезення свинини з-за кордону здійснювати складніше.

“Окрім валютних ризиків та зобов’язання сплачувати імпортне мито (залишок квоти на безмитне завезення станом на 3-тє жовтня становить 0,5 тис. т) трейдери відзначають майже дворазове зростання як логістичних витрат, так і тривалості кожного “рейсу” через завантаженість митних пунктів з обох сторін кордону”, — йдеться у повідомленні асоціації.

Нагадаємо, вартість свинини продовжила висхідний рух у другій половині вересня.

Агрохолдинг KSG Agro з початку повномасштабної агресії рф проти України забезпечив Збройні сили та лікарні Дніпропетровської області понад 100 тис. кг свинини.

У першій половині 2022 року на світовому ринку свинини спостерігаються значні коливання цін. Скорочення виробництва та ріст собівартості продукції впливає на поточну ринкову ситуацію.

У лютому середня ціна виробників свинини сягнула 64,8 тис. грн/тонна – на 1,8% менше, ніж у січні цього року.

У січня 2022 року Україна імпортувала 6620 тонн свинини, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також