Новини    26 січня 2023 19:37

У Гідрометцентрі запевнили, що жодних ризиків для озимих культур немає

В Україні спостерігається аномально тепла зима порівняно з кліматичною нормою

Наразі в Україні спостерігається тепла зима. Періодичні морози короткотривалі, тому не несуть негативного впливу на посіви. Далі все залежатиме від погодних умов лютого, розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко в коментарі УНН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ситуація сприятлива, тому що ми маємо європейську зиму, і на сьогодні жодних ризиків для озимих культур немає. Морози, які були в середині місяця, найсильніші спостерігалися на північному сході нашої країни, там було зниження до небезпечних значень для озимої пшениці. Однак ці зниження були короткотривалими, всього 1 день. Негативний вплив морозів проявляється після того, як спостерігаються такі зниження три та більше днів. Тобто зниження пройшло абсолютно безпечно, — наголосила експертка.

В Україні спостерігається аномально тепла зима порівняно з кліматичною нормою. У період 1-20 січня в середньому температура була вища на 2,5°С на сході та на 5°С — на заході та півдні України.

Читайте також: В Україні можуть скоротити посівні площі соняшнику, що призведе до зростання ціни – Сольський.

Тож наразі абсолютно позитивні середні температури в січні, тому жодних ризиків для озимих немає. Навпаки, на півдні Одещини спостерігалася температура до 19°С. Там дуже пізні посіви, і таке накопичення тепла спричинило відновлення вегетації й навіть фазові зміни. Тобто через пізні посіви в зиму рослини увійшли у фазу проростання зерна, яка є дуже вразливою. А тепер внаслідок зимового тепла вони підросли і утворили сходи.

Нині спостерігається чергова хвиля похолодання. Проте воно поступове. За попереднім прогнозом, не очікується, що до початку лютого будуть сильні морози.

Буде зниження до -5…-10°С, але це буде абсолютно безпечно для посівів. Звісно, є негативний фактор від того, що розтанув сніг. Хоча вся волога від снігу пішла на засвоєння ґрунтом і створення нормальних вологозапасів на весну. Далі доля посівів залежатиме від температури повітря у лютому та наявності снігу, — резюмувала Адаменко.

Нагадаємо, майбутня посівна кампанія в Україні зазнає змін, а проблеми зернового коридору, найімовірніше, у 2023 році не вирішаться, прогнозують у Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...