Новини    06 листопада 2022 19:56

В Україні можуть скоротити посівні площі соняшнику, що призведе до зростання ціни – Сольський

Через ускладнення логістичних шляхів та інших факторів війни експорт значно знизився, що вже відбивається, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках

В Україні спостерігається тенденція до зменшення посівних площ соняшника, що спричинить скорочення виробництва олії та може спровокувати дефіцит і стрімке зростання ціни. Про це зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До вторгнення рф в Україну соняшникова олія була найбільш експортованим українським продуктом. Частка української соняшникової олії на світовому ринку складала 31%. Через ускладнення логістичних шляхів та інших факторів війни експорт значно знизився, що вже відбивається, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

“Зважаючи на поточні труднощі з транспортуванням соняшникової олії, Україна почала продавати й первинну сировину — насіння соняшнику. За час роботи зернового коридору експортували 0,5 млн тонн. Але в теперішніх обставинах ми отримуємо значно меншу експортну виручку, спостерігаємо зниження рівня внутрішньої переробки, усвідомлюємо, що витрати наших виробників суттєво зросли й виробництво стало економічно не вигідним”,— інформував міністр.

Попри всі обставини, Україна й надалі готова бути серед гарантів продовольчої безпеки світу та спроможна забезпечити не лише внутрішні потреби продовольства, а й потреби інших країн.

“Достеменно невідома подальша доля продовольчої безпеки світу. Подальша доля багатьох людей. Достеменно відомо лише те, що для окупантів загострення глобальної продовольчої кризи — це ще один спосіб дестабілізувати світ. Однак, об’єднавши наші зусилля разом з партнерами, ми здатні цього не допустити. Ми здатні зупинити екстрене зростання цін. І здатні зберегти найцінніше — життя людей”, — пояснив Сольський.

Нагадаємо, в українських портах з середини жовтня спостерігається зниження закупівельних цін на насіння соняшнику. Розвитку цієї ситуації сприяло зростання кількості пропозицій насіння соняшнику внаслідок просування збиральних робіт та очікувань скорочення об’ємів перероблення насіння соняшнику заводами на тлі режиму енергоощадження в Україні.

За прогнозами у 2022 році через російське вторгнення Україна збере 54,1 – 55,7 млн тонн врожаю. Минулого року Україна зібрала рекордні 86 млн тонн, тобто через війну втрати врожаю складуть приблизно 30 млн тонн.

Разом з тим міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський вважає, що цьогорічний урожай виявився більшим, ніж очікувалося при сівбі.

Аграрна компанія Kusto Agro разом з партнерами зібрали урожай соняшнику на полі 76 га. Насіння буде допрацьовано на елеваторі, а кошти від його реалізації направлено на допомогу Збройним Силам України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...