Новини    06 лютого 2023 16:19

У Фінляндії здали в експлуатацію мультимодальний термінал відкритого доступу Kouvola RRT

Термінал включений до європейської транспортної мережі TEN-T

У Фінляндії здано в експлуатацію мультимодальний термінал відкритого доступу Коувола (Kouvola RRT). На площі 42 га розташовані контейнерний майданчик переробною здатністю 150 тис. TEU на рік та вантажний двір площею 10 га, повідомляє ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наявність двох електрифікованих колій 1524 мм завдовжки 1100 м кожна, розрахованих на прийом вагонів з осьовим навантаженням до 25 т, дозволяє ставити під вантажно-розвантажувальні операції повний склад поїзда.

Оператор термінала RailGate Finland відповідатиме за інвестиції у його подальший розвиток, власником залізничної інфраструктури є фінська агенція транспортної інфраструктури (FTIA). RailGate Finland – дочірнє підприємство компанії Kouvola Innovation, що належить місту Коувола.

Із запланованих на проєкт 40 млн євро витрачено 34 млн євро, з яких місцева влада виділила близько 23,6 млн євро, ЄС – 6,8 млн євро та уряд Фінляндії — близько 3,5 млн євро.

Термінал включений до європейської транспортної мережі TEN-T. Його відрізняють вигідне становище у місці перетину залізничних та автомобільних магістралей, а також близькість до порту Хаміна-Котка.

Нагадаємо, нещодавно відкритий в угорському місті Фенешлітке біля кордону з Україною мультимодальний термінал може приймати до 10 тис. т українського зерна на добу.

Термінал East-West Gate, побудований вартістю близько 40 мільярдів форинтів (95,65 мільйона доларів), дозволяє перевозити контейнери між залізничними коліями широкої та стандартної колії, а також між поїздами та вантажівками.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

В Угорщині мають намір зробити свій внесок у розширення експорту зерна з України. Для цього, в уряді країни заявили, що підтримають підприємницьку зону для переробних заводів на кордоні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...