Новини    27 жовтня 2022 18:02

Новий термінал в Угорщині перевантажуватиме до 10 тис. т українського зерна

Термінал стане найбільшим за потужністю, що розташований поблизу українського кордону

Нещодавно відкритий в угорському місті Фенешлітке біля кордону з Україною мультимодальний термінал може приймати до 10 тис. т українського зерна на добу. Про це повідомив член правління East-West Intermodal Logistics Plc. Адам Талосі в ході онлайн-наради залізничників України та Угорщини 25 жовтня, передає Rail.insider.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми будемо підтримувати те, щоб кількість потягів, що передаються на кордоні була більшою. Термінал почав свою роботу. Уже стартував рух контейнерів між Україною та Угорщиною, а з листопада ми будемо приймати також насипні та навалочні вантажі. Ми зможемо перевантажувати на день 5–10 тис. т зерна з вагонів широкої колії у вагони європейської колії”, — повідомив він.

Отже, термінал стане найбільшим за потужністю, що розташований поблизу українського кордону.

Адам Талосі додав, що у підприємства є локомотив М62 для широкої колії. На угорській стороні надаватимуть повний спектр послуг.

За даними українських залізничників, термінал уже прийняв один потяг із 26 вагонів, зараз слідує в напрямку підприємства ще 48 одиниць рухомого складу, а подавати вагони планується з прикордонної станції Еперешки локомотивом угорського національного оператора MAV.

Нагадаємо, термінал East-West Gate, побудований вартістю близько 40 мільярдів форинтів (95,65 мільйона доларів), дозволяє перевозити контейнери між залізничними коліями широкої та стандартної колії, а також між поїздами та вантажівками.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

В Угорщині мають намір зробити свій внесок у розширення експорту зерна з України. Для цього, в уряді країни заявили, що підтримають підприємницьку зону для переробних заводів на кордоні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...