Новини    16 квітня 2023 15:43

У Чернігівській області запрацює новий переробник олійних культур

До повномасштабної війни Україна була найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії

Завдяки програмі “Власна справа” від урядового проєкту “єРобота” підприємиця на Чернігівщині Галина Мисник організовує підприємство з переробки олійних культур, повідомляє сайт міста Чернігова.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Аби отримати мікрогрант на створення бізнесу, Мисник підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою через портал “Дія”, презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а потім — грантові гроші. Їх витратила на придбання обладнання для переробки олійних культур.

У Чернігівській області запрацює новий переробник олійних культур

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

У нас є родинний бізнес — ФГ “Золотий пармен”, яке сертифіковане як органічне. Спеціалізується на садівництві та вирощуванні зернових та олійних культур. Виробництво олії ми облаштуємо у власному приміщенні. Виготовлятимемо продукцію, насамперед із власної сировини: насіння соняшнику, льону, рижію. Для переробки також закуповуватимемо насіння без посередників у невеликих фермерських господарствах, які мало або зовсім не використовують хімічні добрива, пестициди та гербіциди. Також плануємо надавати послуги з переробки різних олійних культур, – зазначила підприємиця.

Зі збутом продукції проблем не виникне, олію та макуху реалізовуватимуть у власному магазині та інших торгових мережах. Макуху можна використовувати у власному фермерському господарстві, продавати фермерам та приватникам як добавку до кормів тваринам.

Нагадаємо, у 2023 році площа сівби олійних культур буде більшою, ніж очікувалось за попередніми прогнозами.

Цьогоріч прогнозується збільшення посівних площ під олійні культури і часткове зменшення під зернові і кукурудзу. В цілому по валовому виробництву і потенційній вартості майбутнього врожаю Україна вийде на показники аналогічні в порівняні з 2022 роком.

Новини за темою:  Різкий скачок цін на добрива в Україні: як війна на Близькому Сході вплинула на аграрний ринок

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Аграрії обіцяють посіяти цього року більше соняшнику проти минулих років. Тож елеватори готуються до того, що транспортне обладнання буде протиратися швидше, ніж при роботі з зерновими.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...