У березні 2024 року обсяг експортованого меду з України склав 7,7 тисячі тонн, що збігається з показником лютого та на 71% вище, ніж у березні минулого року.
Згідно з інформацією від Shareuapotential, яка посилається на дані митної статистики, за перші три місяці 2024 року вже було експортовано 22,8 тис. т меду, що вдвічі більше, ніж у першому кварталі 2023 року, коли цей показник складав 11,8 тис. т. Від продажу меду на міжнародних ринках отримано $43,5 млн, тоді як минулого року сума склала $31,3 млн.
У 2023 році Україна відправила за кордон 55 тис. т меду, заробивши на цьому $121 млн. У 2022 році експорт склав 48 тис. т меду на суму $137 млн, а у 2021 році — 57,6 тис. т на $143 млн.
Нагадаємо, експорт українського меду в 2023 році становив майже 55 тис. т загальною вартістю $121 млн, що на 14% більше у натуральному вираженні і на 12% менше — у грошовому (2022 рік — 48 тис. т, $137 млн).
Нині Україна залишається одним з основних постачальників меду в ЄС, одначе, перший рядок у рейтингу (в натуральному виразі) займає Китай.
Розслідування ЄС показало, що майже половина меду, імпортованого до ЄС, може бути “фальсифікованою”, а близько 60% — з домішками сторонніх цукрів. З продукту, перевіреного в межах розслідування, 46% не відповідали Директиві щодо меду – законодавству ЄС, яке визначає, що можна маркувати медом.
Український мед та продукти бджільництва цікавлять покупців з різних країн світу, інформує пресслужба сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного органу контролю немає.
MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл
Одна з найінноваційніших компаній, каліфорнійський харчовий технологічний стартап MeliBio об’єднався з Pow.Bio, щоб збільшити виробництво інноваційного меду без бджіл, виготовленого шляхом точного бродіння, передає newfood.
Хоча пасічники в Угорщині настоюють на відновленні заборони на імпорт меду з України через зниження цін, уряд не збирається відновлювати цей заборонний захід.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!