Новини    01 листопада 2023 15:48

У 2024 році прогнозують менший врожай зерна — Мінагрополітики


У 2024 році в Україні прогнозують менший врожай зерна, аніж у 2023. Площа засіяних полів зменшиться через падіння рентабельності сільгоспвиробництва.

“Думаю, що у нас наступного року буде менший врожай, оскільки у нас цього року збіглися кілька факторів. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму. По-друге, була погода практично ідеальна”, – розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає Інтерфакс-Україна.

На його думку, у 2024 році зменшиться кількість засіяних полів.

“Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж (втратити, – ред.) результат роботи за рік” , – підкреслив міністр.

Прогнозувати відсоток площ, які аграрії не засіють, міністр відмовився, але припустив, що це позначиться на врожаї всіх зернових та олійних культур, що виробляються Україною. Наприклад, на сьогодні соняшник коштує $200 за тонну.

“У найкращі роки, коли отримували (врожайність) 3,2 тонни, то за рік відбивали вартість компанії. А цього року аграрії вийдуть, можливо, у нуль, якщо зберуть 3,2 тонни”, – зазначив міністр.

Також вже наближається до завершення осіння посівна. Крім того, посіви озимих культур підростають, але вони в поганому стані через осінню ґрунтову посуху.

“Можливо, скажу щось непопулярне, але скорочення (посівів, – ред.) озимої пшениці на користь інших культур – це нормальний процес. Якщо він проходить болісно через те, що фермери посіяли, а потім треба пересіювати, то на жаль, саме так він прохдить, і це зовсім не практична історія”, — сказав він.

Нагадаємо, в Україні прогнозують зниження цін на овочі навесні шляхом надання грантів на закладку садів, ягідників, виноградників та будівництво теплиць тощо. Українські аграрії отримали близько 500 млн грн від держави.

У цьому сезоні овочеві плантації на тимчасово окупованих територіях швидко замістили виробники в інших регіонах, які раніше не вирощували ці культури. Але збільшення овочевих площ в окремих регіонах не завжди буде означати збільшення якості, зауважують експерти ринку

У мініцеху із переробки овочів на Полтавщині готують різні страви для військових: тут і квашена капуста, морква й буряк по-корейськи. Облаштували його у місцевому клубі села Дамаска.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...