Новини / Аналітика     06 грудня 2022 20:09

У 2023 році канадійці витрачатимуть на харчові продукти на $ 1000 більше

У 2023 році ціни на овочі найбільше зростуть у 2023 році в діапазоні від 6 % до 8 %

Після року, коли ціни на харчові продукти зросли вище, ніж прогнозувалося, очікується, що витрати в продуктових магазинах продовжать зростати ще більше у 2023 році, кажуть автори Канадського звіту про ціни на харчові продукти, повідомляє News.uoguelph.ca.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Щорічний прогноз, підготовлений Університетом Гвельфа, Університетом Далхаузі, Університетом Британської Колумбії та Університетом Саскачевану, передбачає, що у 2023 році канадські сім’ї платитимуть за їжу щонайменше на $1000 більше проти минулого року.

Загалом цього року ціни зростуть на 5–7 %. Так, сім’я з чотирьох осіб, яка складається з двох дорослих і двох дітей, платитиме в середньому $16288,41 у 2023 році, що на $1065,60 більше, ніж їх річні витрати у 2022 році.

Співкерівник проєкту звіту про ціни д-р Саймон Сомогі, професор Школи бізнесу та економіки імені Гордона С. Ленга Університету Джорджії зазначив, що враховуючи збільшення канадців у продуктових магазинах минулого року, багато хто сподівається почути, що 2023 рік принесе деяке полегшення, проте “моделі говорять нам, що це навряд чи станеться”.

У 2023 році ціни на овочі найбільше зростуть у 2023 році в діапазоні від 6 % до 8 %, хоча очікується, що м’ясні, молочні та хлібобулочні вироби також подорожчають на 5–7 %.

Нагадаємо, світові ціни на продовольство знижуються восьмий місяць поспіль після досягнення історичного максимуму у березні. Індекс цін на продовольство ФАО у листопаді становив 135,7 пункту, що на 0,2 пункту нижче, ніж у жовтні.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також