Новини    03 грудня 2022 12:07

Світові ціни на продовольство впали до рівня 2021 року


Світові ціни на продовольство знижуються восьмий місяць поспіль після досягнення історичного максимуму у березні. Індекс цін на продовольство ФАО у листопаді становив 135,7 пункту, що на 0,2 пункту нижче, ніж у жовтні.

Про це повідомляє ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

Зараз індекс всього на 0,3% вищий за свій рівень у листопаді 2021 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 1,3% порівняно з попереднім місяцем, але все ж таки зріс на 6,3% порівняно зі значенням річної давності. Світові ціни на пшеницю та кукурудзу знизилися у листопаді на 2,8% та 1,7% відповідно, частково під впливом продовження Чорноморської зернової ініціативи. Навпаки, світові ціни на рис зросли на 2,3%.

Індекс цін на олії ФАО зріс на 2,3% у листопаді, перервавши зниження протягом семи місяців поспіль. Світові ціни на пальмову та соєву олії зросли, а ціни на ріпакову та соняшникову олії впали.

Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 1,2% порівняно з жовтнем. Індекс цін на м’ясо ФАО у листопаді був на 0,9% відсотка нижчим, ніж у попередньому місяці. Індекс цін на цукор ФАО у листопаді зріс на 5,2% під впливом активних покупок на тлі дефіциту світових запасів.

Нагадаємо, базовий індикатор світових цін на продовольство виріс у березні на 12,6%, досягнувши історичного максимуму. Індекс цін на продовольство ФАО склав 159,3 пункту, що на 33,6% вище, ніж у березні 2021 року.

Світові ціни на продовольчі товари в жовтні були загалом стабільними, а зростання цін на зернові було більш ніж компенсовано зниженням котирувань на інші основні продукти.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...