Новини / Фінанси     30 жовтня 2023 17:10

У 2023 році чистий прибуток Kernel сягнув $299 млн проти збитку в $41 млн минулого року

EBITDA групи зі звітний період зріс у 2,5 раза – до $544 млн в порівнянні з минулим роком

За підсумками 2023 фінансового року агрохолдинг Kernel отримав чистий прибуток у $299 млн в порівнянні зі збитком у $41 млн за аналогічний період минулого фінансового року, свідчать фінансові результати компанії, передає forbes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

EBITDA групи зі звітний період зріс у 2,5 раза – до $544 млн в порівнянні з минулим роком.

Агрохолдинг визнав збитки обсягом $241 млн через курсову різницю – знецінення гривні щодо долара США.

Так, ми закрили рік із загальним сукупним доходом у розмірі $59 млн, що відноситься до акціонерів Kernel Holding S.A., – мовиться в коментарі засновника агрохолдинга Андрія Веревського.

Виручка агрохолдингу зменшилася на 35% – до майже $3,5 млрд.

Читайте також: Кернел прокоментував скандал довкола залучення додаткового капіталу

Чистий борг станом на 30 червня 2023 року зменшився на 60% – до $595 млн. Також Веревський заявив, що компанія не планує виплату дивідендів акціонерам.

У серпні холдинг вирішив розмістити акції, щоб залучити до $60 млн від акціонерів. Мовилося про додаткову емісію 216 млн акцій. У компанії пояснили, що це робиться для скорочення заборгованості і залучення додаткового капіталу.

Агрохолдинг Kernel після пів року перемовин домовився з кредиторами про продовження строків сплати тіла кредиту на майже рік, а також про дисконт погашення у 25%.

Своєю чергою, міноритарні акціонери заявили, що так компанія розмила їхню частку акцій. Внаслідок цього головний акціонер Namsen Limited та Веревський отримали 93,67%, що наближає їх до повного виведення акцій з біржі та поглинання агрохолдингу.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила акції агрохолдингу “Кернел” на останньому тендері.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі.

Розгляд справи про делістинг акцій компанії Kernel з Варшавської фондової біржі продовжено у зв’язку з аналізом додаткових доказів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також