Новини    31 серпня 2023 15:15

Кернел прокоментував скандал довкола залучення додаткового капіталу


Станом на 31 липня 2023 року кредитний портфель групи компаній “Кернел” перевищував $1,4 млрд. Наразі агрохолдинг перебуває в процесі реструктуризації більшої частини боргу.

Про це повідомили в пресслужбі компанії.

“Кредитори висунули кілька умов, одна з яких — залучити акціонерний капітал у сумі як мінімум 60 млн доларів США. 18 серпня 2023 року ми анонсували цю вимогу кредиторів, а 21 серпня 2023 року Рада Директорів прийняла рішення про випуск додаткових акцій. Ми повідомили про це у звіті компанії”, — йдеться у повідомленні.

Компанія вирішила випустити акції тільки серед існуючих акціонерів, які, очевидно, готові підтримувати компанію довгостроково. Крім того, була врахована низька ймовірність залучення коштів зовнішніх інвесторів в компанію, активи якої регулярно зазнають ракетних обстрілів з боку російського агресора.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Також, зважаючи на майбутній очікуваний делістинг акцій компанії, нові акції не плануються для долучення до торгів на біржі. Саме з цих причин компанія відмовилась від публічного випуску акцій зовнішнім інвесторам”, — додали в “Кернел”.

“Кернел” ініціював випуск акцій тільки серед так званих “кваліфікованих” інвесторів. Як зазначили в компанії, це рішення повністю відповідає законодавству ЄС та є поширеною європейською ринковою практикою, яка дозволяє випускати акції швидко — без підготовки проспекту емісії, залучення фінансових та юридичних радників та посередників, проведення роуд-шоу тощо. Всі «кваліфіковані» інвестори, які подали свої заявки, мають право на участь в аукціоні з залучення акціонерного капіталу. Участь “некваліфікованим” інвесторам у такому випадку законодавство ЄС забороняє.

“«Звертаємо увагу, що Kenel вже робив три додаткові емісії акцій після IPO. Щоразу випуск відбувався виключно за участю “кваліфікованих” інвесторів та протягом 1-2 днів. Жодних скарг та зауважень з боку мінорrитариних акціонерів ніколи не було”, — повідомляє пресслужба.

Інформація щодо можливості додаткової емісії акцій у разі необхідності існувала з 23 вересня 2022 року, коли позачергові збори акціонерів прийняли відповідне рішення саме для таких цілей — можливість швидко залучити капітал при потребі, враховуючи непередбачуваність розвитку ситуації в Україні.

Також Рада Директорів компанії вирішила провести оферту щодо додаткової емісії акцій у форматі голландського аукціону. Відповідно до нього, ціну і кількість акцій визначає не сама компанія, а акціонери-учасники. На це рішення в першу чергу вплинуло бажання “Кернел” залучити необхідну суму згідно з вимогами кредиторів, а не продати акції за певною ціною.

“Компанія усвідомлювала труднощі із встановленням чіткої ціни акцій, оскільки в Україні тривають бойові дії, наші виробничі та експортні потужності регулярно вражають російські ракети, морський експорт заблоковано. Ми розуміємо, що, на жаль, багато наших акціонерів втратили на інвестиціях в акції компанії через різке падіння ціни акцій після повномасштабного вторгнення”, — зауважили в “Кернел”.

Нагадаємо, бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Курс акцій агрохолдингу “Кернел” на Варшавській фондовій біржі з відкриття торгів у середу знизився ще на 3,6% після того, як напередодні він упав на 6,8% після оголошення компанії про рішення розпочати розміщення акцій серед кваліфікованих інвесторів, які є акціонерами компанії, з метою залучення до $60 млн.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський, який цього року в рамках викупу та делістингу агрохолдингу з Варшавської фондової біржі збільшив свою частку з 41,3% до 74,05%: 12 травня було викуплено 30 млн 248,449 тис. акцій із заявлених Namsen 52 млн 57,219 тис. за ціною PLN18,5 за акцію (близько $4,47 за тодішнім курсом), що виводило на загальну ціну викупу близько $136,1 млн.

Наразі компанія очікує вердикту польського регулятора на заяву про делістинг, проти якого виступає частина міноритарних акціонерів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...