Новини / Фінанси     30 серпня 2023 09:14

Акціонери “Кернела” об’єднуються, щоби Веревський не скупив всі акцій компанії


Бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Про це Бойко написав на своїй сторінці у Facebook, назвавши себе з посиланням на українців “найвпливовішим інвестором” та неформальним лідером спільноти. Він з командою володіє більш ніж 2% акцій “Кернела”.

Бойко зазначає, що для запуску процедури делістингу Веревському треба мати 90% компанії, наразі він викупив 82% акцій. Але “Кернел” зареєстрований в Люксембурзі і по їхнім законам рада директорів може проводити делістинг без голосування акціонерів. Зараз питання по делістингу розглядається у Польщі, бо там компанія проходила первинне розміщення акцій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Акції почали знову рости в ціні і тут наступна дія “Кернел”. Вони показують, що можуть ще обвалити вартість акцій та зробити шахрайську додаткову емісію акцій. Але умови зробити такі, щоб практично ніхто не зміг прийняти в ній участь. Щоб самим викупити увесь або більшу частину додаткового випуску за безцінь, розмивши долю решти акціонерів”, — пише Бойко.

За його словами, “Кернел” дав лише декілька днів на заведення коштів, багато хто не встигне перевести або акумулювати гроші.

“Вони дозволили це робити тільки кваліфікованим інвесторам. Зробили так, що менш як 0,1% інвесторів зможе прийняти в цьому участь. І теоретично “Кернел” може купити акції в 100 разів дешевше їх балансової вартості”, — додав бізнесмен.

Бойко створив групу, яка має на меті обʼєднати інвесторів “Кернел”.

“Якщо ми не зможемо домовитися, то для початку зробимо так, що про цю аферу дізнаються більшість українців та подаємо судові позови в європейських юрисдикціях”, — написав Бойко.

Нагадаємо, курс акцій агрохолдингу “Кернел” на Варшавській фондовій біржі з відкриття торгів у середу знизився ще на 3,6% після того, як напередодні він упав на 6,8% після оголошення компанії про рішення розпочати розміщення акцій серед кваліфікованих інвесторів, які є акціонерами компанії, з метою залучення до $60 млн.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський, який цього року в рамках викупу та делістингу агрохолдингу з Варшавської фондової біржі збільшив свою частку з 41,3% до 74,05%: 12 травня було викуплено 30 млн 248,449 тис. акцій із заявлених Namsen 52 млн 57,219 тис. за ціною PLN18,5 за акцію (близько $4,47 за тодішнім курсом), що виводило на загальну ціну викупу близько $136,1 млн.

Наразі компанія очікує вердикту польського регулятора на заяву про делістинг, проти якого виступає частина міноритарних акціонерів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також