Новини    09 листопада 2023 11:13

Цивільне судно, в яке влучили росіяни, мало експортувати руду в Китай


Атаковане росіянами цивільне судно під прапором Ліберії мало перевозити залізну руду до Китаю. ЗС РФ випустили ракету Х-31П в напрямку одного з портів Одещини, що призвело до смертей.

Віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков зауважив, що це вже 21 цілеспрямована атака Росії після виходу з зернової угоди.

Як повідомляла пресслужба ОК “Південь”, внаслідок атаки загинув лоцман – громадянин України. Ще отримав поранення працівник порту та 3 члени екіпажу — громадяни Філліпін, одного з них ушпиталили.

Нагадаємо, за даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...