Новини    05 вересня 2023 14:23

Цьогоріч в Україні працюватимуть три десятки цукрових заводів


Переробку цукрових буряків цього року здійснюватимуть 30 цукрових заводів.

Про це розповів в.о. голови правління Національної асоціації цукровиків України (“Укрцукор”) Назар Михайловин в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“До минулорічних підприємств додалися ще 7 цукрових заводів, з яких три — на Київщині, два — на Житомирщині, по одному — у Хмельницькій та Тернопільській областях”, — розповів він.

Михайловин уточнив, що на сьогодні в Україні немає цукрових заводів, які б перебували під окупацією. Харківська область не сіяла цукровий буряк, оскільки не було проведено повного розмінування земель. Відтак цукрові заводи цієї області не працюватимуть.

Збирання цукрових буряків розпочалося 20 серпня у Вінницькій і Черкаській областях. Станом на сьогодні в країні вже працюють два цукрових заводи — один у Вінницькій і один у Черкаській області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, Гнідавський цукровий завод планують обладнати сучасними очисними спорудами. На сьогодні розробляється технічна документація проєкту, а його будівництво буде проведено протягом наступних 1,5-2 років.

Німецька компанія Pfeifer & Langen купує “Гнідавський цукровий завод”.

В Україні переробляти цукровий буряк планують 29 заводів, попри те, що минулі кілька років стабільно працювали 33 цукрових заводи.

У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...