Новини    06 листопада 2023 18:44

Цьогоріч українські ферми можуть збільшити виробництво молока до 7%

Навіть в умовах війни у 2022 році надої збільшилися на 3% порівняно з 2021 роком

В Україні спостерігається стійкий тренд до зростання продуктивності надоїв молока на сільськогосподарських підприємствах. Нині є велика перспектива збільшення виробництва молока як для внутрішнього споживання, так і експорту, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає пресслужба Мінагрополітики.

За минуле десятиріччя надої молока зросли на понад 20%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Навіть в умовах війни у 2022 році надої збільшилися на 3% порівняно з 2021 роком. Цього року зростання може сягнути 5-7%. Це означає, що молочні підприємства стабільно продовжують інвестувати в передові технології. Це вселяє впевненість у розвиток молочної галузі в Україні, — зазначив він.

Водночас Висоцький визнав, що поки є проблеми зі зниженням поголів’я великої рогатої худоби. Однак на 2024 рік заплановано прийняття державної цільової програми розвитку тваринництва на 10 років.

Нагадаємо, у січні-липні 2023 року в Україні було вироблено 4,3425 мільйона тонн молока-сировини, що на 5,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Проєкт “Сімейні молочні ферми” успішно залучив майже 22 млн грн від 199 інвесторів, які скористалися інвестиційною позикою.

ТОВ “Українська молочна компанія” (Київська область) у травні відкрила відгодівельник на 1 тис. голів великої рогатої худоби. 400 голів утримують у приміщеннях і 600 — на відкритих майданчиках.

У селі Мала Каратуль, що на Київщині, працює молочно-товарна ферма “Євросем”. Вона унікальна — тут майже п’ять місяців корів доять роботами. В дію запустили два приміщення з роботизованими зонами доїння, на черзі — ще одне.

Фермерське господарство “Промінь”, яке розташоване у Миколаївській області, за 60 км від лінії фронту, збудує ферму на 3 тисячі телят.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...