Новини / Тваринництво     29 серпня 2023 13:20

Через аномальну спеку в Україні впали надої молока


За даними Держстату, в січні-липні 2023 року в Україні було вироблено 4,3425 мільйона тонн молока-сировини, що на 5,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це пише видання Бізагро.

Основною причиною скорочення виробництва молока є аномальна спека, яка в липні охопила Україну. Підвищення температури повітря негативно впливає на продуктивність корів, а також на кількість пасовищ та водних ресурсів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Скорочення виробництва молока відбувається переважно в господарствах населення, яким складніше впоратись з наслідками війни. Рентабельність виробництва молока зменшується під впливом зростання собівартості виробництва, а саме дорожчання палива, електроенергії, логістичних послуг. Також в Україні скорочуються запаси концентрованих кормів.

Попри ці фактори, промислові підприємства збільшили обсяги виробництва молока-сировини на 7,82%.

Нагадаємо, проєкт “Сімейні молочні ферми” успішно залучив майже 22 млн грн від 199 інвесторів, які скористалися інвестиційною позикою.

ТОВ “Українська молочна компанія” (Київська область) у травні відкрила відгодівельник на 1 тис. голів великої рогатої худоби. 400 голів утримують у приміщеннях і 600 — на відкритих майданчиках.

У селі Мала Каратуль, що на Київщині, працює молочно-товарна ферма “Євросем”. Вона унікальна — тут майже п’ять місяців корів доять роботами. В дію запустили два приміщення з роботизованими зонами доїння, на черзі — ще одне.

Фермерське господарство “Промінь”, яке розташоване у Миколаївській області, за 60 км від лінії фронту, збудує ферму на 3 тисячі телят.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також