Новини / Аналітика     19 жовтня 2020 10:20

Ціни на пшеницю на світовому ринку продовжують зростати

Імпортери сподіваються, що апетити постачальників знизить великий врожай австралійської пшениці і збільшення прогнозу глобального виробництва культури

Ціни на пшеницю на глобальному ринку продовжують зростати. На минулому тижні світові ф’ючерси на товарних біржах продемонстрували чергове значне зростання і  багато з них досягли нових контрактних максимумів. Про це повідомляє британське агентство зернового маркетингу Frontier.

Спекулятивні фонди продовжили нарощувати довгі позиції і активно купувати контракти на пшеницю і кукурудзу на Чиказькій товарній біржі (CBOT). Наразі позиції таких фондів на ринках схожі з ситуацією 2010 і 2012 років, коли несприятлива погода серйозно скоротила виробництво пшениці та кукурудзи у основних світових виробників культури.

Втім, у своїх жовтневих оцінках світового балансу попиту і пропозиції сільськогосподарської продукції Міністерство сільського господарства США (USDA) збільшило оцінку світового виробництва в цьому сезоні до 773 млн тонн, що майже на 9 млн тонн більше минулорічних обсягів. Світові запаси пшениці також зросли на 22 млн тонн.

Однак посуха в Росії продовжує викликати занепокоєння аналітиків. Схоже, що прогнозованих дощів буде недостатньо, щоб озимі посіви проросли і прижилися до настання зимових температур. Також залишається ризик введення експортних обмежень з боку російської влади. За прогнозами міністерства сільського господарства РФ, урожай пшениці сягає 87,1 млн тонн – без урахування подальшої сушки і очищення. У минулому сезоні втрати при такій обробці оцінювалися в 4 млн тонн, так що, можливо, обсяг зібраного врожаю в кінцевому підсумку складе близько 83 млн тонн. Це узгоджується з оцінками більшості аналітиків і міністерства сільського господарства США.

Читайте: McKinsey: обсяг європейського онлайн-ринку товарів для фермерів перевищить EUR10 млрд

У свою чергу, експерти Stratégie Grains збільшили оцінки виробництва європейської пшениці на 200 тис. т у порівнянні з вересневим прогнозом – до 129,5 млн тонн. Це на 17,2 млн тонн менше, ніж в минулому році. При цьому, що цікаво, прогноз експорту був збільшений дещо непропорційно – на 2 млн тонн (до 25 млн тонн).

Це на 10,5 млн тонн менше, ніж в минулому сезоні і, тим не менш, на даному етапі здається, що навіть ця мета є недосяжною. Адже згідно з останніми даними офіційного Брюсселя, експорт європейської пшениці з початку маркетингового року склав 5,73 млн тонн. Щоб до кінця поточного сезону відвантажити ще 20 млн тонн, середні щотижневі поставки необхідно збільшити на 140 тис тонн.

Тривала посушлива погода в Аргентині змушує місцевих експертів раз за разом знижувати очікування майбутнього врожаю пшениці. На цьому тижні зернова біржа Росаріо ще раз зменшила оцінку виробництва до 17 млн ​​тонн. Це нижче попередніх оцінок Зерновий біржі Буенос-Айреса у 17,5 млн тонн і набагато нижче оцінок USDA – 19 млн тонн.

Тим часом, за деякими прогнозами, виробництво пшениці в Австралії в цьому сезоні може сягнути 30 млн тонн, що майже вдвічі перевищує минулорічний урожай. Поява австралійської пшениці на світовій «арені» буде вітатися основними світовими імпортерами, які занепокоєні зростанням цін на зерно.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що через цінову війну між провідним виробником комбікорму Саудівської Аравії і постачальниками зерна, країна зменшила імпорт ячменю на 17%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також