Новини    20 квітня 2022 16:44

Ціни на кукурудзу сягнули 10-річного максимуму через підвищення вартості нафти

Експортні відвантаження кукурудзи з США за тиждень 8−14 квітня зменшились на 29% до 1,13 млн т, а загалом у сезоні сягнули 33,2 млн т.

Ціни на нафту продовжують зростання, розпочате наприкінці минулого тижня, що підтримує котирування на кукурудзу. Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ICE Futures за тиждень виросли на 7% до 113 $/барель, а на американську нафту WTI – на 6% до 108,2 $/барель, що є максимумами останніх трьох тижнів. Слідом за цінами на нафту ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 2,9% та перетнули психологічний рівень 8 $/бушель, сягнувши 10-річного максимуму 320,5 $/т. Про це повідомляє пресслужба Електронної зернової біржі України Graintrade.

“Російські війська почали масований наступ на півдні та сході України, який може стати визначальною битвою цієї війни. Потужні артобстріли та бомбардування міст та укріпрайонів одразу посилили імовірність запровадження шостого пакету санкцій ЄС проти росії, що включатиме ембарго на нафту”, — йдеться в повідомленні.

Ринок залишається під тиском скорочення поставок нафти з росії на мільйон барелів/добу, а посилення санкцій зменшить вже з травня обсяги поставок на 3 млн барелів/добу у порівнянні з 7−8 млн барелів, які росія експортувала до війни.

Водночас спалах Covid змусив владу Китаю запровадити карантинні обмеження у 26 з 31 провінцій, хоча на початку березня вони були введені у 12 провінціях. Це знизить споживання нафти в країні на 1,2−1,3 млн барелів/добу. Видобуток сирої нафти у США зростає, і за даними Baker Hughes, кількість активних бурових установок за тиждень 9−15 квітня виросла до 2-річного максимуму 548 шт, тоді у серпні 2020 року їх кількість впала до 16,5-річного мінімуму — 172 шт.

Експортні відвантаження кукурудзи з США за тиждень 8−14 квітня зменшились на 29% до 1,13 млн т, а загалом у сезоні сягнули 33,2 млн т. Щоб вийти на прогнозовані USDA 63,5 млн т потрібно протягом наступних 20 тижнів сезону відвантажувати по 1,5 млн т.

“Холодна та волога погода затримує сівбу кукурудзи, і станом на 17 квітня у США зерновою засіяно 4% запланованих площ, що на 2% поступається середньому 5-річному показнику. Порти в Україні залишаються заблокованими, тому фермерам важко продати кукурудзу. Трейдери намагаються вивезти запаси до Польщі або Румунії, проте через надмірне завантаження станцій на прикордонних переходах „Укрзалізниця“ вже обмежила подачу вагонів”, — пояснюють експерти ринку.

Окрім того, ціни попиту на поставки до румунської Констанци впали ще на 10−20 $/т до 295−305 $/т, тоді як ціни попиту на поставки СРТ — порт Рені або Ізмаїл залишаються на рівні 245−250 $/т, проте великі черги обмежують закупівлі.

Нагадаємо, будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...