Новини / Рослинництво     01 березня 2019 11:09

Цінове піке: куркума за місяць здешевшала на 25%. Індійські фермери вийшли на протести

Індійські фермери знову вийшли на протести. Цього разу вимагають від уряду врегулювати ціни на куркуму. Та здешевшала за останні 2 місяці на 25%. Фермери зазнали значних збитків.

Про це повідомляє Reuters.

Індія поставляє на світові ринки 80% куркуми. Її активно використовують у ресторанах та для звичайного приготування страв удома. 2018-го попит на неї по всьому світу рекордно зріс. Серед причин ажіотажу – зменшення обсягів виробництва та часткове виснаження ресурсів. Однак, з початку 2019-го після насичення ринку ціни на куркуму почали стрімко знижуватися.

Ще в грудні тонна спецій коштувала близько 85 тис. рупій ($1200). Однак, уже в січні ціна впала до 65 тис. рупій за тонну. Тому фермери змушені віддавати продукцію за низькими цінами.

Читайте: Індія рекордно скорочує виробництво цукру

Річ у тому, що цикл вирощування куркуми становить 9 місяців. Тобто посіви, висаджені в червні, дозрівають як для внутрішнього споживання, так і для експорту, аж у січні. Відтак – фермери, які очікували отримати прибуток у новому сезоні, наразі зазнають збитків.

Через це вимагають від уряду встановити нижню межу на продаж куркуми або закупити за державні кошти частину продукції.

Падіння цін може призвести до переорієнтації фермерів на вирощування інших культур – бобових та тютюну, які ростуть менше часу, ніж куркума. Тому в найближчі роки в світі може виникнути дефіцит цієї спеції.

Як раніше повідомляв Landlord, в Індії днями тільки закінчилася чергова хвиля фермерських протестів. На вулиці вийшло 50 тис. учасників. Вимагали покращити систему зрошення та поливу в уражених посухою штатах і компенсувати втрати збитки через низькі ціни та високу інфляцію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також