Новини / Політика     22 лютого 2019 15:13

50 тисяч фермерів вийшли на протести в Індії

В Індії чергова хвиля фермерських протестів. На вулиці вийшло 50 тис. учасників. Вимагають покращити систему зрошення та поливу в уражених посухою штатах і компенсувати втрати збитки через низькі ціни та високу інфляцію.

Про це повідомляє India Today.

Масовий протест розпочався вранці 21 лютого. Спочатку акція мала відбутися в середу, однак протестувальники заявили, що поліція затримувала в деяких штатах учасників протесту. Тож марш перенесли на четвер.

Хода тягнулася від Нашіка до Мумбаї та була довжиною в 180 кілометрів.

Читайте: Фермер в Індії доглядає двоноге теля

Фермери вимагали від уряду покрити втрати через високу інфляцію. Наприклад, представники цукрової галузі, не зважаючи на високий рівень експорту та врожаїв, зазнали збитків через низькі ціни на міжнародних ринках. Відповідно, вкладені у виробництво кошти та ресурси не окупалися. Крім того, частина цукрової тростини вирощувалася в посушливих районах, що завдало додаткового фінансового навантаження на фермерів.

Увечері організаторам маршу вдалося домовитися з представниками уряду про налагодження системи поливу в засушливих районах.

Як раніше повідомляв Landlord, Індія суттєво скорочує виробництво цукрової тростини та зменшує експорт цукру майже вдвічі – із запланованих 5 млн тонн до 2,5-3 млн тонн у новому маркетинговому сезоні. Причиною такого падіння виробництва став перевиробіток цукру в світі та відтак – рекордне зниження цін 2018-го року на нього – на 21%. Експерти вважають: зменшення кількості солодкого продукту стабілізує ціну та попит на нього.

Рослинництво        22 серпня 2019 13:03

Збитки від посухи в Польщі сягнули $450 млн – компенсації не рятують фермерів

Вражаюча посуха в Польщі знищила третину сільгоспкультур, і фермери навіть не впевнені, чи варто сіяти озимий ріпак.

Про наслІдки посухи в Польщі пише MonitorInfo з посиланням на RMF24.

Від посухи постраждало 1200 муніципалітетів у Польщі, а сягнули щонайменше 1,8 млрд злотих (це $450 млн) – такими є дані Національної ради сільськогосподарських палат.

Польські фермери розповіли, що втратили третину сільськогосподарських культур.

«Деякі луки виглядають як степи», – каже Віктор Шмулевич, президент Національної ради сільськогосподарських палат Польщі.

Посуха настільки висушила землю, що фермери стурбовані тим, як сіяти озимі ріпак  та пшеницю і сподіваються лише на сніжну зиму, завдяки чому ґрунт зможе відновити водний потенціал. У багатьох регіонах фермери не впевнені, чи є взагалі сенс сіяти ріпак

Міністерство сільського господарства Польщі пообіцяли компенсації фермерам після завершення оцінки збитків. Отримати їх аграрії зможуть не раніше, ніж через кілька тижнів.

Читайте: Україна – Польща: обсяги обороту агропродукції зростатимуть

Проте, на думку польських фермерів, навіть виплата 1000 злотих за гектар не компенсує збитків, бо потрібні нові інвестиції і відшкодування власних заробітків. Вони хочуть отримати гроші якомога раніше, щоб втримати свій бізнес. Віктор Шмулевич наголосив, що фермерам потрібні й пільгові кредити.

Як повідомляв раніше Landlord, Посуха в Польщі вразила третину сільгоспземель.

Поділися

Фінанси        26 липня 2019 13:15

Європейські фермери отримають допомогу ЄК у зв’язку з посухою

У зв’язку з настанням у низці європейських країн рекордної спеки і пов’язаної з нею посухи Єврокомісія надасть додаткову допомогу агровиробникам, які постраждали внаслідок несприятливих погодних умов.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Допомога полягатиме у збільшенні авансів щодо отримання субсидій і послабленні низки правил озеленення. Наприклад, тваринникам можуть дозволити випас худоби на територіях, які зазвичай заборонені для цього.

Читайте: У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

За повідомленням телеканалу RTBF, у Бельгії в кількох районах загорілися поля, від найменшої іскри спалахує солома.

25 липня  були встановлені температурні рекорди: 40,7 °С у Фландрії і 39,7 °С у Брюсселі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через аномальну спеку і посуху литовські фермери можуть втратити половину врожаю зернових.

Поділися

LOL        18 липня 2019 17:24

Фермери в Індії охороняють  макові поля від папуг-наркоманів

Птахи з опіумною залежністю в індійському штаті Мадхья-Прадеш регулярно крадуть урожай у місцевих фермерів, тому ті змушені були чергувати на полях вдень і вночі.

Протистояння птахів та фермерів описує Рovin.com.ua. У індійських фермерів і так цього року неврожай опійного маку, а тут ще й дошкуляють пернаті наркомани. Вони щодня прилітають за черговою дозою і крадуть урожай.

Читайте: Бійка на фермі: кури перемогли лисицю

Нахабні папуги навіть не лякаються гучномовців та петард. Влада ніяк не допомогла фермерам боротися з пернатими, тож тепер люди самотужки цілодобово охороняють макові поля.

Як повідомляв раніше Landlord, на Луганщині сарану відлякуватимуть сиренами.

Поділися

Фінанси        11 липня 2019 09:13

У червні в Україні найбільше подорожчали фрукти і цукор – Богдан Данилишин

У червні 2019 р. порівняно з травнем на споживчому ринку України відзначено зниження цін на 0,5%, таким чином уперше цього року зафіксовано дефляцію. Споживчі ціни знизилися для групи соціально важливих продуктів. Серед товарів, які найбільше подорожчали, названо фрукти і цукор.

Особистий експертний коментар стосовно споживчої інфляції у червні 2019 року надав на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

За його словами, інфляція в червні формувалася переважно традиційними для цього місяця чинниками та діями окремих товаровиробників, адміністративні фактори мало впливали на споживчу інфляцію, скоріше вони навіть сприяли дефляції.

Читайте: Нібулон транспортує зерно власними вагонами: оборот маршруту за три дні

У червні порівняно з попереднім місяцем найбільше зросли ціни на фрукти (на  9,3%) та на цукор (на 6,7%). У зв’язку з настанням літнього сезону зросла вартість проїзду на залізничному пасажирському транспорті (на 7,6%), що зумовило підвищення загального показника цін на транспорт на 0,3%.

При цьому експерт відзначає зниження в червні споживчих цін для групи соціально важливих продуктів: житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива (на 1,4%).

Споживча інфляція у першому півріччі 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року становила 9,0%.

За 6 місяців (від грудня 2018 року), виходячи зі структури індексу споживчих цін, найбільший внесок у споживчу інфляцію забезпечило зростання цін на:

  • алкогольні продукти та тютюнові вироби – на 17,1%;
  • послуги зв’язку – на 16,3%;
  • послуги освіти – на 13,4%;
  • житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива – на 12,5%.

Зафіксовано зменшення цін на яйця на 23,1%.

На думку Богдана Данилишина, загальна динаміка споживчих цін в Україні протягом першого півріччя 2019 року «має тенденцію до покращення, починаючи з квітня». Але впевненості в тому, що в другому півріччі буде досягнута мета НБУ щодо зниження споживчої інфляції до 5%, немає – з огляду на можливе сезонне підвищення споживчої інфляції у жовтні-грудні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одним із економічних ризиків в Україні в другій половині 2019-го є уповільнення темпів економічного зростання (2,5–2,7%), що може призвести до несприятливої ситуації на валютному ринку. У запобіганні цьому експерти покладають надії зокрема на продукцію аграріїв.

Поділися

Аналітика        05 липня 2019 09:08

У світі 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги

Тривалі воєнні конфлікти і посушливі погодні умови залишаються головними причинами гострого браку продовольства у світі, ускладнюючи доступ до нього для мільйонів людей. Зовнішньої допомоги з продовольством потребує 41 країна, 31 з яких розташована в Африці.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО опублікувала доповідь «Види на урожай і продовольча ситуація», в якій звертає увагу, що на сьогодні, як і три місяці тому, в момент виходу попередньої оцінки, 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги.

Читайте: Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині

Наслідки циклонів і дефіцит опадів у 2019 р. призвели до скорочення сільгоспвиробництва в Південній Африці, що своєю чергою спровокувало значне зростання потреб в імпорті зернових.

Урожай скорочується вже другий рік поспіль в Зімбабве і Замбії, а також у Мозамбіку, який постраждав від циклону Ідай. Ситуація з продовольчою безпекою в Зімбабве може значно погіршитися у 2019 р. На початку року близько 3 млн людей у країні вже відчували дефіцит продовольства.

У Східній Африці сильна посуха негативно позначилася на врожаї першого посівного сезону і призвела до погіршення стану пасовищних угідь. Найбільше скорочення виробництва зернових у 2019 р. порівняно з попереднім роком очікується в Кенії, Сомалі та Судані, де урожай прогнозується нижче середнього рівня.

В Азії, у 2018–2019 році урожай пшениці і ячменю нижче середнього рівня очікується в Корейській Народно-Демократичній Республіці. Існують також побоювання з приводу врожаю основних зернових, який буде зібраний у жовтні, в основному внаслідок зниження випадання кількості опадів і низького рівня доступності води.

У Північній Кореї, за даними недавньої місії ФАО, понад 10 млн людей (40% від загальної кількості населення) на сьогодні відчувають нестачу продовольства і потребують термінової продовольчої допомоги.

На Близькому Сході, незважаючи на в цілому сприятливі погодні умови для вирощування сільськогосподарських культур, затяжні конфлікти в Сирії і Ємені продовжують перешкоджати розкриттю потенціалу сільськогосподарського виробництва, обмежуючи доступ до ресурсів і збільшуючи вартість виробництва.

В Ємені в період з грудня 2018 р. до січня 2019 р. близько 15,9 млн людей (53% населення) зіткнулися з гострою нестачею продовольства.

Африканська чума свиней загрожує джерелам засобів до існування і продовольчій безпеці мільйонів людей у країнах Східної і Південно-Східної Азії – Китаї, В’єтнамі, Камбоджі, Монголії, КНДР та Лаосі.

Це викликає стурбованість щодо найбільш вразливих фермерів, які займаються натуральним господарством, оскільки їм не вистачає досвіду і коштів для захисту своїх тварин. Звіти багатьох країн вже показали, що втрати тварин призвели до зниження доходів фермерів.

Крім того, очікується, що скорочення виробництва свинини і виснаження існуючих запасів заморожених продуктів зі свинини приведуть до підвищення цін, що буде загрожувати продовольчій безпеці найбільш вразливих груп населення.

На сьогодні зовнішньої продовольчої допомоги потребує 41 країна: Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Кабо-Верде, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Корейська Народно-Демократична Республіка, Демократична Республіка Конго, Джібуті, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гаїті, Ірак, Кенія, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Ємен, Зімбабве.

Підраховано, що сьогодні понад 820 млн людей у світі голодують. Що це означає і як вимірюється голод, Landlord повідомляв раніше.

На фото: Жінки прополюють поле в Ториті, Південний Судан (ФАО).

Поділися
Показати ще