Новини / Логістика / Трейдинг     05 серпня 2023 15:13

Торік Україна змогла вивезти весь запланований обсяг зерна – Сольський


Україна у 2022/23 МР зібрала 70 млн т зерна та змогла вивезти запланований обсяг продукції.

Про це у телеефірі заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

“Минулого року ми зібрали загалом близько 70 млн т. Усе, що планували вивезти, вивезли. Це приблизно дві третини. У нас перехідні залишки на початок липня — кілька мільйонів тонн. Якщо порівнювати з перехідними залишками торік, то це в кілька разів менше — тоді було 22 млн т. Це пояснюється тим, що кілька місяців ми не їхали й мали величезний урожай 2021 року”, — сказав він, підкресливши, що експортувати вдалось і перехідні залишки, і урожай.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сольський зазначив, що врожай цього року буде нижчим приблизно на 6% за минулорічний.

“Аграрії вирішили кукурудзу сіяти не в такому обсязі, як раніше, а посіяти більше соняшнику та сої. Це в грошах може бути той самий дохід, але витрати на логістику менші, і займатися цим потрібно менше, тому що умовно врожайність кукурудзи на гектар удвічі-втричі більша, ніж у сої та соняшнику”, — пояснив міністр.

Нагадаємо, у першому півріччі Україна змогла експортувати агропродукції на $11,8 млрд, що на 17% перевищує показники за аналогічний період минулого року.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також