Новини    06 січня 2023 20:51

Тепличники Нідерландів вимушено переходять на холодостійкі культури через енергокризу

Загалом обсяги вирощування тепличних овочів у Нідерландах знизилися

Виробники тепличних овочів у Нідерландах через високі ціни на енергоносії намагаються відходити від цілорічного вирощування, переходять на більш холодостійкі культури. Про це мовиться у звіті за 2022 рік від Wageningen Economic Research, повідомляє AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Пік вирощування все частіше припадає на другий і третій квартал, тоді як раніше галузь прагнула цілорічного вирощування.

Частина виробників переходять більш холодостійкі культури. Наприклад, виробники томатів можуть вирощувати суницю садову (полуниця). А виробники декоративних рослин у холодну пору року вирощують овочі, коли необхідне підсвічування квітів або рослин.

Значну частину доходів власники когенераційних установок із довгостроковими контрактами на постачання газу за фіксованими цінами отримали від продажу електроенергії на ринок, ніж від збільшення тепличного виробництва.

Загалом обсяги вирощування тепличних овочів у Нідерландах знизилися.

Нагадаємо, щотижня кількість учасників грантової урядової програми зі створення садів та теплиць зростає, приймання заявок на отримання гранту продовжується. Так, на початок листопада учасниками проєкту зі створення саду стали 50 підприємств, із розвитку теплиць – 4.

У теплиці Маневицького лісового господарства на Волині вирощують велетенські лимони сорту “Пандероза”.

Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проєкту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Українська компанія “Галиція грінері” через відключення електроенергії вирощує у 4 рази менше рослин, повідомляє AgroTimes. Компанія вирощує салати у скляній теплиці методом гідропоніки. Директор компанії Сергій Ленчук зазначив, що минулого року взимку на підприємстві отримували 35 тисяч рослин на тиждень. Цього року – вчетверо менше – 9 тис.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...